Aralık 5, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Telefonun bataryası şişti ve olanlar oldu işte kan donduran görüntüler

Sivas

Sivas Zara ilçesinde telefonun batarya şişmesi sebebiyle teknik servise götürülmüş, ardından arka kapağının açılmasını gerektiren bir durum söz konusu olunca işe ısıtıcı girmiş ama ısıtıcı da alevi daha da körüklemiş. Teknik servis çalışanı bataryadan çıkan alevlere karşı mücadele ederken neyse ki yaralanan olmadı .

Hatırlayacağınız üzere, son zamanlarda böyle haberlere rast gelmesek de zamanında çok sık olağan bir durumdu. Hem insan sağlını etkilemekle birlikte cihazı da kullanılamaz hale sokan bu facia bu kez Sivas’ta yaşandı. Fakat bu örnekte cihaz kendi kendine değil, teknik serviste işlem gördüğü sırada patladı.

Sivas’ta yaşayan bir şahıs telefonunun şişmesi sebebiyle teknik servise götürmüş. Serviste çalışanın anlattıklarına göre telefonun arka kapağının çıkartılabilmesi için telefonu ısıtıcıya koymuş. Telefon ısıtma cihazda bir müddet bekledikten sonra patladı. Telefonu tamir etmeye çalışan eleman o anki korku ile tezgahtan alıp yere atmış bulunmakta ve ateşin sönmesini beklemekte. Olayda herhangi birisi yaralanmadı ama telefon kullanılamaz hale geldi.

-Telefon ısıtma cihazında patladı

Sivas Zara ilçesi bulunan teknik servisin sahibi Yasin Kaya, olayı şöyle anlattı: “Cihazımız batarya şikâyetiyle gelmişti, şişmişti bataryası. Arka kapağını rahat sökebilmemiz için ısıtıcıya koymam gerekiyordu, koymam ile patlaması bir oldu.”

“Tam ısıtıcıya koymuştum ve bilgisayarımla uğraşıyordum ki aniden patladı, orada zarar vermesin diye elimle aldım buraya attım orada cihazlarımız var onlara zarar vermesin diye aldım attım, sönmesini bekledim, söndü ve aygıt bu biçimde. Bir anda patlaması beni derinden korkuttuğunu söylemeliyim ki kendimi hızlıca toparlayıp soğukkanlılıkla telefonu yere attım.”