Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Sevindiren Açıklama: Türkiye’de ‘Kırmızı’ Tek Bir İl Bile Kalmadı

Fahrettin Koca

Fahrettin Koca, gece saatlerinde yapmış olduğu açıklamalarda Şanlıurfa ile alakalı beklenen müjdeyi verdi. Koca, Şanlıurfa’nın aşılama oranının yüzde 55’in üzerine çıktığını ve böylece Türkiye’de çok yüksek riskli bir ilin bile kalmadığını belirtti. Sağlık Bakanı, Kayseri ve Ağrı ile alakalı de konuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle adını en çok dinlediğimiz siyasetçi haline gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son birkaç gündür Şanlıurfa özelinde açıklamalar yapıyordu. Bu açıklamalarında covid-19 aşı haritasına göre çok yüksek riskli olan hala tek bir il kaldığını dile getiren Bakan Koca, bu ilin Şanlıurfa olduğunu açıklamıştı. Sağlık Bakanı dün ise yeni bir açıklama yaparak yurttaşları gülümseten bir Şanlıurfa çağrısında bulundu. Yapılan bu çağrılar, nihayet yerine erişmiş vaziyette.

Gece saatlerinde yeni bir açıklamada bulunan Fahrettin Koca, “SON DAKİKA” başlığı ile yapmış olduğu bu açıklamada Şanlıurfa’nın renginin değiştiğini söyledi. Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamalara göre ilk doz aşı oranı yüzde 55’in üzerine çıkan Şanlıurfa, kırmızı olan rengini turuncuya çevirdi. Böylece Türkiye’de “çok yüksek tehlikeli” tek bir şehir dahi kalmamış oldu.

-Fahrettin Koca’nın paylaşımı şöyleydi

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; “SON DAKİKA MESAJI: Türkiye COVID-19 tehlike haritasında kırmızı şehir kalmadı. İşi başlatmak kadar bitirmek de çok güzel. 80 ilden sana selamlar, sevgiler Şanlıurfa!”

Fahrettin Koca, dün sadece Şanlıurfa ile alakalı açıklama yapmadı. Kayseri ve Ağrı için de konuşan Bakan Koca; “Kayseri tehlike haritasında artık Mavi. İlk doz aşı oranı u’in üstünde. Etraf şehirlerin tamamı Sarı. İç Anadolu’da düşük tehlike hareketi İç Anadolu’nun kalbinden başladı!” ve “Ağrı tehlike rengini Sarıya çevirdi. Tebrikler Ağrı! Hakikatinde değil Sarı, değil Mavi, Türkiye’nin azami aşılanma oranı en çok Ağrı’ya yakışmaz mı?” diyerek, bu kentlerimizdeki son vaziyeti de paylaşmış oldu.