Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Sea of Thieves: A Pirate’s Life Bu Zamana Kadarki Aldığı En Büyük Ve En Eğlenceli Güncelleme

Ender’in cüretkar çevrimiçim korsan serüven oyunu Sea of Thieves, şu anda kesinlikle rüzgarı estiriyor. Yeni oyun mekaniği, adalar, acele olaylar, evcil hayvanlar ve sayısızca kozmetik ekleyen üç senelik önemli güncellemelerden sonra, oyunun mart 2018’de piyasaya sürüldüğünde neye benzediğini  anımsamak zor.

 
Ve bu iyi bir şey, çünkü Sea of Thieves çok çıplak bir durumda piyasaya sürüldü. Temeller belli ki oradaydı, sadece oyun, en adanmış oyuncular dışında herkesi meşgul edecek içerik ve yeterli çeşitlilikten ciddi şekilde yoksundu.
 
Sadece şimdi, Sea of Thieves’in tahmin edilemez doğası, oyunun harbiden parladığı yerdir. Kolay bir seyahat çoğu zaman tamamen beklenmedik bir şeye dönüşebilir ve bu da görkemli inişler ve çıkışlarla dolu unutulmaz hikayelere yol açabilir. O biçimde oyunun 20 milyondan fazla oyuncu toplaması şaşırtıcı değil.
 
Bununla birlikte, 22 Haziran’da Sea of Thieves, yaklaşmakta olan Sea of Thieves: A Pirate’s life güncellemesi sayesinde daha da iyi olacak. Mike Chapman “şimdiye kadarki en efsunlu, en etken” oyunu olarak tanımlıyor ve disney’in karayip korsanları serisiyle, deneyimlemek için tek bir iki kata mal olmayacak. Bu iddialı geçişte oyuncuları neler beklediğine bir göz attıktan sonra aleni denizler hiç bu kadar davetkar görünmemişti.
 
Sea of Thieves: A Pirate’s life sadece filmlerden değil, disneyland’deki tarihi albeni merkezlerinden de esin alıyor. Kartal gözlü hayranlar, klasik sürüşten anlamış olup andıran birçok baş hareketi ve yaratıcı bükülmeler görecekler ve black pearl mürettebatından Jack Sparrow’dan daha fazlasıyla tanışmayı umanlar da karayip korsanları’nın daha fazlasını duymaktan memnun olacaklar. Karakterler oyunda olacak. Filmlerin ünlü film müzikleri de yer alacak.
 
Oyuncular, düzenbaz kaptan Jack Sparrow ile takım kurduğunuz destansı bir özgün hikaye anlatan beş tall tales deneyimi yaşayacaklar. Ancak önceki tall tales’in  aksine, diğer oyuncular tarafınca rahatsız edilmeyeceksiniz. Chapman, enderin “şimdiye kadar yaptığımız en sinematik uzun öyküleri” oluşturabildiğini ve araya oyuncuların müdahale etme olasılığı sebebiyle dahil edilmemiş olabilecek daha çok durağan parça ve mekanik içerdiğini anlatım ediyor. Kontrol noktaları da mevcuttur, bu da tek seferde sekiz ila on iki saatlik ana hikayeyi aceleye getirmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Fakat dünyanın en tanınmış korsanı Sea of Thieves’e nasıl düştü?

Pekala, Jack tüm zamanların en efunlu hazinesini çaldı, diğer dünyaların altın anahtarı. Hırsızlar denizine girdikten sonrasında, tekrar yelken açmaya hazır olarak yaşayanlar diyarına geri dönmeden önce ölümün ancak bir formalite olduğu bir korsan cenneti olduğunu keşfeder. Davy Jones’un denizler üzerinde hakimiyeti olduğundan, Jack’in dünyasında vaziyet böyle değil elbette. Sadece, ne yazık ki Jack için, dokunaçlı terör Davy Jones, Jack’i yeni dünyaya kadar takip etti ve Sea of Thieves dünyası şimdi tehdit altında.
 
Oyuncular bu Sea of Thieves: A Pirate’s life’da damnedin tabiatüstü dünyası ve batık krallık şeklinde yepyeni bölgeleri ziyaret edecekler ve keşfedilecek sayısız sır ve paskalya yumurtası var. Daha önce hiç olmadığı kadar derine dalacak, triden of dark tides adlı yeni bir silah kullanacak, Jack Sparrow’un dünyada en fazla dilediğiniz şeyi yayınlayan ünlü pusulasını kullanack ve sirenler, hayaletler benzer biçimde yepyeni düşmanlarla karşılaşacaksınız. Ve okyanus tarayıcıları, tüm bunlar oyunun ana sanal alanında da mevcut olacak.
 
Kaptan Jack Sparrow elbette desteğe hazır olacak. Davy Jones’un uçan Hollandalısıyla savaşırken topları yönetecek ve muharebede olmadığında, onu tuhaf bir selfie için geminin çevresinde asılı bulabilirsin. Rare, önemli sinemaları canlandırmak için aktör Johnny Deep’in filmdeki dublörünü (kostümlü) tuttuğu için, Sparrow’u ek olarak Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu video oyununda efsanevi kaptanı seslendiren Jaret Butler seslendiriyor.
 
Bu, rare’deki pek çok şahıs için açıkça bir rüya projesi oldu ve hem Chapman hem de  Sea of Thieves’in baş yapımcısı Joe Neate, Disney ile Rare’in denizcilik macerası arasındaki ortaklığın nasıl ortaya çıktığını anlatırken heyecanlarını zorlukla bastırabildiler.
 
Görünüşe nazaran Disney, Sea of Thieves’in tonunu, gülmecesini ve fantastik doğasını tanıdı ve nadir korsan olmanın ne algılama geldiğine ve korsanları bu kadar büyüleyici bir parçası yapan  şeyin kalıcı çekiciliğine dokunmaya çalışmak için çok çalıştı.
 
Yine de, Rare ve Disney’in meyve veren ortaklığının ayrılmaz bir parçası benzer biçimde görünen ağır basan mesaj, hem Sea of Thieves bununla birlikte Karayip Korsanlarının ilmi ve evrenine hürmetiydi. Ve şimdiye kadar gördüklerimize bakılırsa, Rare bu dengeyi başarmış biçimde görünüyor.
 
Chapman, “Sea of Thieves oynamak için daha iyi bir zaman olmamıştı” dedi ve buna katılmamak harbiden zor. Kaptan Jack Sparrow’dan alıntı yapmak gerekirse: Sea of Thieves oynamak için müsait anı bekliyorsanız, işte bu.
 
Sea of Thieves: A Pirate’s  Life, 22 Haziran’da Xbox one, Xbox series x, Xbox Series s ve PC oyuncuları için ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak. Oyun ek olarak Xbox Game Pass’te de mevcuttur.