Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Samsung’un Olimpiyatlarda atletlere dağıttığı kutunun içi belli oldu

Samsung bu yılki pandemi sebebiyle gecikmeli olarak gerçekleştirilmiş olan Tokyo Olimpiyatları’nın ana öncelikli olan sponsorlarından Samsung’un sporculara vermiş olduğu armağan paketinin içeriği belli oldu. Bu yıl verilen paket izafili sönük kalmış gözüküyor.
Koronavirüs pandemisi sebebiyle ertelenen düzenlemerden birisi de son aşamada İstanbul’u geride bırakarak ev sahipliği hakkını kazanan Tokyo’da yapılacak olan Olimpiyat Oyunları idi.

Japon yetkililerin pandemi sebebiyle etkinliği insansız yapma kararının ardından, pandemi sonrası süreçte harcamalarını azaltma yoluna gitmiş olan sponsor firmaların daha basit ve daha az gösterişli olan kampanyalar yürüttüklerini görmüştük. Uzun süredir yapılan faaliyetlerin sponsorlarından olan Samsung da bu akıma uymuş gibi gözüküyor.

-Samsung çantası o kadar da dolu değil

Olimpiyatlara katılan ünlü İngiliz sporcu Bradley Forbes-Cryans, TikTok hesabında paylaşım yapmış olduğu üzere n Samsung çantalarının içeriğinde ne olduğunu paylaştı. Her ne kadar ülkemizin koşullarında bir hayli pahalı hediyeler içeren bir çanta görsekte geçmiş senelerin sponsor paketlerine kıyasla Tokyo tribünleri ile yarışacak denli boş bir çanta gördüğümüzü söylemek mümkün.

Çantadan toplamda üç kalem ürün çıkıyor. Bunlardan ilki bir hayli şık bir Galaxy S21 Olympic Edition, ikincisi ise telefonun en popüler aksesuarlarından bir tanesi olan en son Galaxy Buds Pro modeli. Üçüncü kalem ürün de… kalem. Düz bildiğimiz kalem. Tabii kalem yüzlerce euroluk özel bir kalem de olabilir fakat videodan pek anlaşılmıyor.

-Samsung daha üstü kapalı bir reklam tanıtım stratejisi benimsiyor

2020 Tokyo Olimpiyatlarında Samsung genel itibari ile daha üstü kapalı reklam tanıtımlar yapmayı tercih ediyor. Firma kendi olimpiyat temalı tanıtımını yayına sürmek yerine sportmenler üzerinden reklam sürecini ilerletiyor.

Samsung’un olimpik ve paralimpik sporcular için hazırladığı bu hediye paketi ile beraber, faaliyette yer alacak olan 17 bin sporcunun her birine hediye edildi.