Aralık 5, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Şahan Gökbakar Yapmış Olduğu Yayınlarını Youtube’a Atanlara Telif Attı

Şahan Gökbakar, Marmaris’teki orman yangınlarında yapmış olduğu canlı yayınlarla ilgili harekete geçti. Görüntüleri YouTube’a yükleyen ve para kazanan kanallara telif bildiriminde bulunduğunu dile getiren Gökbakar, burdan elde edeceği geliri yangın mağdurlarına bağışlayacak.

Marmaris’te evi bulunan, bölgedeki yangın söndürme çalışmalarına hem dahil olan hem de süreçle ilgili bilgi veren Gökbakar, bazı kesimler tarafından “hain” boyutuna varan eleştirilere maruz kalmasına rağmen mücadelesinden vazgeçmemişti.

Ünlü komedyen şimdi ise, yangınlar sırasında yapmış olduğu canlı yayınlarla ilgili yeni bir adım attığını açıkladı. Instagram hesabı üzerinden açıklamalar yapan Şahan Gökbakar, yayınlarının bir çok YouTube kanalına izinsiz bir biçimde yüklendiğini söyledi. Bunların tamamına telif bildirimi attığını dile getiren Gökbakar, kendi canlı yayınlarını kullanarak para kazanan kanallar da olduğunu ve bunun peşini bırakmayacağını söyledi.

-Gökbakar, teliften kazandığı parayı yangın mağdurlarına bağışlayacak

şahan gökbakar

Şahan Gökbakar tarafından yapılan açıklamalarda, kendi yapmış olduğu canlı yayınların YouTube’a eklenmesinin önüne geçilemeyeceğini fakat burdan elde edilecek haksız kazançla ilgili hak talebinde bulunabileceği ifade edildi. Konuyla ilgili Youtube ile iletişim halinde bulunduğunu söyleyen ünlü komedyen, bu konu sayesinde hayır işi başlattığını söyledi.

Şahan Gökbakar, canlı yayınlarını YouTube kanalına yükleyen ve bu görüntüler üzerinden para kazanan tüm kanalların gelirini talep edecek. Buradan elde etmiş olduğu parayı da yangında mağdur olan yurttaşlar için harcayacak. Gökbakar, konu hakkında yapmış olduğu açıklamalarda “elde etmiş olduğuniz gelir cebinize değil, yangın mağdurlarına gidecek” diye konuştu.