Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Resident Evil Village, size küçük bir yamada daha yüksek kare hızları için iki şans veriyor

AMD’nin FidelityFX Süper Örnekleme özelliğini eklemek ve korsanlıkla mücadele kekemeliklerini düzeltmek, herkes için bedava dağıttığı performans demektir!
Resident Evil Village bugün, Capcom’un ürkütücü keder ve el sakatlama hikayesi için bir çift büyük güncellemeyle beraber çifte kötü bir yama aldı. Birincisi, AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlük özelliğinin artık oyun ayarlarında mevcut olması – geçen hafta söz verildiği gibi – ikincisi ise korsanlıkla mücadele ile alakalı kekemeliğin artık geçmişte kalması gerektiği.

Her ikisi de en son Resi için çok olumlu adımlar; FSR, daha düşük çözünürlüklü bir girdi almak ve nerdeyse yerel kadar iyi, fakat ağır bir kare hızıyla görünmesini sağlamak amacıyla uzamsal yükseltme ve keskinleştirme kullanarak oyun içi kare hızlarınızı artırabilir. Yükseltmek. FSR’yi birkaç lansman başlığında kendimiz test ettik ve mükemmel bir biçimde çalışıyor.

Tam olarak AMD’nin DLSS’si değil, fakat genel aslına uygunluk açısından sadece küçük bir isabet için bedava dağıttığı bir performans artışı.
FSR, genel oyun kare hızlarınızda bir fark yaratabilirken, gerçek oyun bilgi birikiminizde daha çok büyük bir fark yaratabilecek olan, Resi’nin Denuvo korsanlıkla mücadele eklentisinin uygulamasındaki güncellemelerdir. Ve garip bir biçimde, muhtemelen bu yamaya sahip olmamızın sebebi Resident Evil Village korsanları.

Kırık, DRM’siz sürümün yayın sürümüne karşı test edilmesi, fotoğrafı oyunda kare hızlarında düzenli bir kekemelik gösterdi. Ancak çatlamış Resi, Ethan’ın düzenli ilaçlanma ezilen elinin altında oluşan bir kan havuzu kadar pürüzsüzdü.
Bu kekemeliğin Denuvo’nun kendine bağlı olduğu yaygın olarak kabul edildi, fakat şirket bizlere yazılımının Resi’nin performans sorunlarıyla hiçbir ilgisi olmadığını ve “özellikle Capcom uygulamaları hakkında yorum yapamayacağını söyledi. Denuvo’nun çözümü.”

Capcom şimdi korsanlıkla mücadele teknolojisini optimize etmek için ayarlamalar yaptı ve bu, herhangi bir kekemelik sorununu çözmüş olmalıydı. Ayrıca, problemlerin Capcom’un sonunda olduğunu da gösteriyor.

Bununla beraber, doğrular ve yanlışlar ne olursa olsun, AMD’nin FSR’sine dalmaya karar verseniz de vermeseniz de bu yama çok daha iyi bir Resident Evil Village bilgi birikimi sunacak.