Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

PUBG Mobile’ın en yeni cildi kesinlikle Hypnospace Outlaw’a çok benziyor

Geliştirici Jay Tholen, “estetik ve ahlaki açıdan bu kadar aşağılık bir şeyle” ilişkilendirilmekten mutlu değil.
Bu sabah saatlerinde PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın mobil versiyonu neon ışıklı yeni Hypnospace Diva görünümünü duyurdu. Bu , PUBG Mobile geliştiricisini çalışmalarını “yapışkan bir kostüm” satmak için kullanmakla suçlayan Hypnospace Outlaw yaratıcısı Jay Tholen’in dikkatini hemen çekti .

Kısmen dedektif hikayesi, kısmen internet tarihi, Hypnospace Outlaw, 90’ların ağının gevrek estetiğinden çok değişik bir görünüme sahip. PUBG Mobile’ın görünümü daha genel bir siberpunk yaklaşımı benimseyebilir – fakat adının üzerinde çarpıcı şekilde benzer bir renk kartelası bulunan Tholen, elde taşınabilir nişancı oyununun direk olarak oyunundan beslendiğinden emin.

Tholen için meselenin büyük bir bölümü, yalnızca oyununun adının ve sanatsal duyarlılıklarının kullanılmış olması değil. Birinin bunu fotoğrafı bir işbirliği ile karıştırabileceği fikri, Hypnospace’i sömürücü ve manipülatif olduğunu düşündüğü bir unvanla ilişkilendiriyor.
Tholen bir takip tweetinde “Normalde bundan çok büyük bir şey çıkarmazdım ama ismimizin kumarla ilişkilendirilmesini istemiyorum” diye yazıyor . “Hypnospace’i zaten bilen birinin buna rastlaması ve estetik ve ahlaki açıdan çok aşağılık bir şeyle sonuçlanan bir anlaşma yaptığımızı varsayması beni rahatsız ediyor.”
Tholen, PUBG Mobile sahibi Tencent’i devralan küçük bir bağımsız geliştirici olarak, görünümü değiştirmeye çalışırken realist olarak bekleyebileceği çok az şey olduğunu kabul ediyor. Yine de, hala yasal alternatifleri araştırıyor – “çocuk o şey çirkin” olduğu için diğer bir sebep olmasa bile.

Yorum için PUBG Mobile geliştiricisi Krafton’a ulaştım.