Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

PS5 Özel Yapımı Olarak Tanıtılan Hayatta Kalma Oyunu Abandoned, Artık PC’ye Getirildi

Aylar önce5 için özel olarak tanıtılan PS’de kalma oyunu olan Abandon’ın kullanıma sunulması bir hastane organizasyonu. Yapımcı şirket Blue Box Game Studios’un Twitter’da paylaşmış olduğu bir cevaba göre oyun, PC’ye çıkarılacak.

 
Oyun yapımcısı Blue Box Game Studio, bu senenin başında Abandoned adlı yeni yapımını duyurmuştu. Açık dünyada kalmış kalma oyunu Terk edilmiş’ PlayStation’a 5 özel bir oyun olacak söylenecek. Ancak yeni öğrenebilmek için oyuna ikna oldu.
 
Prodüktör Twitter’ın geleceğine göre oyun, PC’ye çıkarılacak. Blue Box’ın bir PS5’e sahip olmayan Twitter kullanıcısına sahip olduğuna cevaba göre, “PC topluluğu şenlenecek.”
Oyun Blue Game Studio ilk duyurulduğunda, duyuruda kullanılacak olan ifadeler tarafından hoşunuza gidecektir. Oyuncular, Abandoned’in Silent Hill serisine dahil edilmeyen sanmış ve heyecanları daha da şiddetlinmişti. Bu iddia hakkında, “Yanlış incelememiz, Konami’yle bir görüşmeyle yakınlaştık” sözleriyle yakın yakıntüldü. Oyun oynamak için bir seriye bağlı kalmayan yeni bir inşa edildiği kesinleştirildi. Yakın tatlar Twitter’da yapılan bir açıklama, oyunun ilk açıklanmakta olduğu PS5’e özel bir oyun sergilemek sergiliyor. Bir Twitter kullanıcısı, oyunla ilgili bir tweet’i “Zaten sahip değilim” diye yanıtladı. Kullanıcının tweetine yanıt veren Blue Box, “PC topluluğu şenlenecek” diye konuştu.
Bu yanıt olabilir bulut oyun sistemlerine de de ihsas olabilir. Bizce, PC için olmama durumunda ancak böyle bir tweet atılmazdı zira oyunlarının bulut oyun sistemlerine olması çok da nadir bir durum. Nisanda yayımlanacak olan fragmanı ve sonrasında oyunla ilgili olacaklarla önceden seçilmiş olan bir ün kazanan, yıl sonunda çıkması beklenen Abadoned’in PC sürümünün ne zaman çıkarılacak için olmak için olacak