Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Şikayetlere rağmen, Nintendo Switch OLED akıllı bir stratejik hamle

Tüm konsol üreticilerinin bu geçmiş nesilde yeni donanımlarını gizli tutmakta neden zorlandıklarından eksiksiz olarak emin değilim, fakat Nintendo Switch OLED’in yakın zamanda ortaya çıkması hem beklenen hem de beklenmeyen bir şeydi. Nintendo söylenti değirmeni, bir süredir bütünüyle yükseltilmiş bir Switch Pro’nun raporlarıyla dolu olsa da, Switch OLED esasında hibritin yalnızca küçük bir revizyonu manasına geliyor. Bazı insanlar bir hayli hayal kırıklığına uğradı, bazıları ise üzüldü. Ancak, Nintendo Switch OLED satın almayacak birisi olarak bile , Nintendo’nun esasında bir hayli akıllı bir stratejik iş kararı verdiğine inanıyorum.

Switch platformu son birkaç senedir bir hayli iyi bir performans sergiledi ve bir süredir dünya genelinde her ay satış listelerinde üst sıralarda yer aldı. O kadar popüler hale geldi ki pek çok pop kültürü referansı yarattı ve her yerde oyun için bir poster çocuğu haline geldi. Bu sebeple, Switch OLED’in görünürde var olması gerekmiyor ; Switch ve Switch Lite, markayı korumak için açıkça iyi gidiyor. Bununla beraber, OLED modeli, Nintendo’nun uzun zamandan beri açıkça tartışılan daha geniş planlarına uyuyor: uzun ömür ve seçenek sağlamak.

Nintendo Switch OLED

Kitleler için çeşitlilik

In 2020 ve tekrar 2021 , Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, “yaşam döngüsünün ortasında” Nintendo Anahtarı yalnızca olduğunu vurguladı ve ABD başkanı Doug Bowser Nintendo da şirket olduğunu belirtti konsol yaşam döngüleri nasıl göründüğünü bir kez daha tanımlıyor . Bu, Switch’in 2024’e kadar Nintendo’nun önde gelen koşucusu olarak devam etmesini beklememiz gerektiği manasına geliyor, bu da onu Nintendo’nun şimdiye kadarki en uzun süreden beri çalışan ev konsolu yapacak. Ancak, bu kadar uzun bir süre, geçmişteki Nintendo el tipi sistemler için anormal değildir . Ve Nintendo el bilgisayarları tarihsel olarak çok sayıda revizyon aldı.

Kadar geriye Olarak orijinal Gameboy , Nintendo onun el bilgisayarlarına artan revizyonları bırakmadan bir geçmişe sahiptir. Aynısı Game Boy Advance, Nintendo DS ve en son Nintendo 3DS ile oldu. Switch tam bir avuçiçi olmasa da, hibrit doğası, platformun yaşam döngüsü boyunca gelişmesini sağlama yaklaşımıyla Nintendo’ya benzer bir esneklik kazandırdı.

*Nintendo Switch OLED Modeli ile işleri taze tutmak

Donanım revizyonları ve varyasyonları yalnızca kusurları iyileştirmekle kalmaz, hemde bir markayı alakalı tutma gibi kolay bir görevi de yerine getirir. Diğer teknoloji şirketleri de aynı formülü kullanıyor – söz gelimi akıllı telefonları ele alalım. Son senelerde, akıllı telefon üreticilerinin aynı telefonun çeşitli sürümlerini yayınlaması standart hale geldi.

Örneğin, Apple’ın iPhone 12’si, her biri farklı fiyat noktalarında dört farklı varyantta gelir. Bunların hepsi seçim adına: Potansiyel bir alıcı, hangi modelin kendilerine en ideal olduğunu inceleyebilir ve farklı fiyat noktaları, kurşunu ısırmak için onlara bir dürtü verecektir. Bütçe dahilinde? Sonra iPhone 12 mini var. Ultra premium olmak ister misiniz? Sonra 12 Pro Max var. Ya zevkiniz ortada bir yerdeyse? Sonra çok yönlü iyi eski iPhone 12 ve 12 Pro var.

Nintendo Switch, Switch Lite ve OLED Modeli ile bütünüyle aynı strateji.

Akıl Oyunları

Switch Lite 2019’da piyasaya sürüldüğünde, Nintendo, müşterilerine Switch’i nasıl deneyimlemek istedikleri konusunda bir seçenek sundu. İhtiyaç duydukları tek şey gerçek bir taşınabilirse, şimdi bunun için bir sistem vardı. Tabii ki Nintendo, bunun yerine bir dock olmadan normal bir Switch satmayı da seçebilirdi, fakat bunun sebebi yine marka ferahlığıydı.

Switch Lite’ı ilk duyurulduğunda bir kez daha yaratma kararını boşa çıkarmış olsam da, Switch OLED’in son dönemde ortaya çıkmasından sonra Nintendo’nun ne yapmak istediğini anladım. Switch Lite’ın yapılması gerekmiyordu, fakat yeni müşteriler çekmenin eğlenceli bir yolu olarak hizmet etti. Aynı şekilde, Switch OLED’in piyasaya sürülmesi artık tam hibrit bilgi birikimi daha üstün bir biçimde almak isteyen müşterilere savurganlık seçeneği sunuyor. Orijinal Switch’e gelince, şimdi çok yönlü olarak merkezde hoş ve hoş bir biçimde oturuyor. Başlattığı 300 dolarlık MSRP’yi elinde tutsa da, Nintendo’nun psikoloji bölümünde biraz kaldıraç var.

Switch Lite’ın 200 dolarlık fiyatı kesinlikle bütçe bilincine sahip tüketiciler için konuştu, fakat şimdi 350 dolarlık Switch OLED’in yanına konan amiral gemisi Switch’in 300 dolarlık fiyatı da insanların akıllarıyla oynayabilir. Diyelim ki, Switch’i son birkaç senedir gören, fakat kurşunu ısırmayan ortalama bir Joe var. Biraz bütçe bilincine sahip ama yine de tam hibrit bilgi birikimi istiyor. Bu sebeple, normal Switch hala orada ve Switch OLED gibi 350 $ olmadığı için geçen yıla göre daha hesaplı hissedebilir.

Genel olarak başarı

Birisi hangi sistem modelini seçerse seçsin, Nintendo hala kazanıyor. Bir Lite, normal ya da OLED modelinin satın alınması, zaten devasa Nintendo Switch kullanıcı tabanına bir ilave olarak sayılır. Gıptayla bakılan 100 milyona gün geçtikçe daha da yaklaşırken, Switch OLED gibi donanım revizyonları Switch’i medyada tutarlı bir konu olarak tutuyor