Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Microsoft, Windows 11 için ” Oyuncular İçin Bir Güncelleme” Olduğunu söyledi

Microsoft’tan Sarah Bond, Perşembe günü “Windows için Sırada Ne Var” canlı akışı sırasında Windows 11’in neden “şimdiye kadarki en iyi PC oyun tecrübelerini sunacağını” açıkladı ve Xbox.com’daki yeni bir blog gönderisinde bu ifadeyi genişletti. Bond, iddiasını “üstün grafikler, inanılmaz hız ve inanılmaz oyun alternatifleri” dahil olmak üzere üç sütuna dayandırıyor.

AutoHDR ile bir oyunun görünümünü iyileştirmek için HDR için yerleşik desteğe sahip olması bile gerekmez, DirectStorage modern SSD hızını oyunlara getiriyor ve tam Xbox Game Pass entegrasyonu ile Windows ile tüm oyun dünyası parmaklarınızın ucunda olacak 11. Yine de bi aboneliğiniz var ise.

Microsoft’un amiral gemisi işletim sisteminin yeni sürümü olan Windows 11, bu sene tatiller için zamanında piyasaya sürülecek. Baş ürün ofisi Panos Panoy, “Eğer bir oyuncuysanız, Windows 11 sizin için yapıldı” dedi.


AutoHDR: “Üstün Grafikler”

AutoHDR, bu sene Mart ayında Windows Insider yapılarına tanıtılan bir özellikti. Esasen, DirectX 11 ya da üstü kullanılarak oluşturulduğu sürece, standart bir dinamik aralık (SDR) oyununa yüksek dinamik aralık (HDR) geliştirmeleri ekler.
Bu özellik, oyunun “görüntüye ekstra bir zenginlik ve derinlik hissi vererek” normalde olduğundan daha fazla seviyede parlaklık ve renk oluşturmasını sağlar.

Bu öncelikle Xbox Series X/S konsollarında tanıtılan ve direk olarak Windows 11’e gelecek bir şey. Bond, Skyrim’i kullanarak oyunda etkisini gösterdi, bu şekilde patates yüzlü insanlar her zamankinden daha parlak görünebilir.

DirectStorage: “İnanılmaz Hız”

DirectStorage, en yeni konsollarla sunulmakta olan diğer bir özelliktir ve varlıkları direk olarak GPU’ya yönlendirmek için NVMe SSD’lerin gücünden ve performansından yararlanır ve aksi halde meydana gelebilecek muhtemel CPU darboğazlarını ortadan kaldırır.

Bu sadece Windows 11’de kullanılabilecek, fakat oyun dünyalarının “uzun yükleme süreleri olmadan yıldırım hızlarında” oluşturulabileceği manasına gelecek