Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Akshan, yeni League of Legends şampiyonu hakkında bildiğimiz her şey

League of Legends

League of Legends, Sezon 11  büyük kötüsü Viego tarafından tetiklenen bir Runeterra kıyamet günü etkinliği olan Ruination’a odaklandı. Kaybettiği karısı Isolde’yi memnun etmek için karanlığını tüm ülkeye yayıyor ve kuvvetli Kara Sis büyüsü ile Demacia ve Zaun gibi bölgeleri tüketiyor .

Karşısında Lucian, Senna ve Graves gibi popüler şampiyonlar da olmak üzere Işığın Nöbetçileri var. Ve şimdi, Sezon 11’in yarısına ulaşırken, aralarına diğer bir kahraman daha katılıyor: Uzun süredir alay konusu olan orta koridor nişancısı Akshan.

League of Legends’da Akshan kimdir?

Akshan, MOBA’nın 156. şampiyonu olarak League of Legends kadrosuna katılıyor ve ilk orta hatta oynanması bekleniyor.

Bir kanca ve kırbaç kullanan Akshan, Yıkım’a karşı savaşmayı amaçlar ve düşmüş akıl hocası Shadya’nın ölümünün intikamını almaya çalışır.

Onu çocukken kurtaran kutsal silahına sahip olan Akshan, asla bir kavgadan geri adım atmaya istekli değildir.

Işığın Sentinel’i olarak muazzam miktarda güce sahiptir ve bedeli ne olursa olsun daima doğru olanı yapmaya çalışır.

Akshan yetenekleri nelerdir?

Pasif – Kirli Dövüş

Akshan‘ın saldırılarından ve hasar veren yeteneklerinden gelen her üç vuruş, bir miktar fiziksel hasar verir. Hedef bir şampiyonsa, Akshan da bir kalkan kazanır.

Akshan, saldırdıktan sonra, azaltılmış fiziksel hasar veren ikinci bir saldırı gerçekleştirir. İkinci atış, normal bir normal saldırı gibi iptal edilebilir. Akshan ikinci atışı iptal ederse, bir hareket hızı patlaması kazanır.

Q – İntikamcı

Akshan, fiziksel hasar veren ve isabet alan düşmanları ortaya çıkaran bir bumerang fırlatır ve bir rakibe her çarptığında menzilini genişletir. Düşmanlar, bumerang sönerken bir kez ve geri dönerken bir kez vurulabilir.

W – Haydut Olmak

Pasif: Rakip şampiyonlar Akshan‘ın takım arkadaşlarından birini öldürdüklerinde, onlar Alçak olarak işaretlenir. Akshan bir Scoundrel’ı alt ettiğinde bonus altın kazanır, Scoundrel tarafından öldürülen tüm müttefikler üslerinde dirilir ve Scoundrel statüsü diğer tüm düşmanlardan kaldırılır.

Aktif: Akshan kısa bir süreliğine ya da araziye yakınken süresiz olarak kamufle olur. Bu süre boyunca Akshan, Scoundrels’e giden yolları görebilir ve onlara doğru hareket ederken hareket hızı ve mana yenilenmesi kazanır.

E – Kahramanca Salıncak

Akshan, arazideki ilk isabetin içerisine giren bir kanca atışı yapar. Yerleştirildiğinde, kullanım yönünde arazinin etrafında dönmek için bir kez daha kullanabilir ve sallanırken en yakın düşmana fiziksel hasar veren mermiler ateşleyebilir. Sallanırken, imleç yönünde atlamak ve son bir atış yapabilmek için tekrar bir kez daha kullanabilir.

Akshan bir rakip şampiyonu alt ettiğinde, Kahramanca Swing’in bekleme süresi sıfırlanır.

R – Geri Kazanım

Akshan bir rakip şampiyona kilitlenir ve mermi depolamak için silahına güç depolamaya başlar. Sürenin sonunda ya da bir kez daha kullanıldıktan sonra Akshan, depolanan mermileri serbest bırakır ve her biri, vurulan ilk minyona, şampiyona ya da yapıya eksik cana bağlı şekilde fiziksel hasar verir.

Akshan, Karşılaşmayı yönlendirirken ve ateşlerken normal şekilde hareket edebilir ve Kahramanca Swing yapabilir.

Akshan’ın piyasaya sürüldüğünde herhangi bir görünümü olacak mı?

Görünüşe göre Akshan, lansman sırasında tek bir görünüm ile piyasaya sürülecek, bu Cyber Pop Akshan kozmetik ürünü.

Akshan LoL çıkış tarihi

Akshan, 21 Temmuz 2021’de 11.15 yamasıyla gelecek , ama bu planlanan güncelleme günlerinin değişebileceğini unutmayın.

Bu arada 8 Temmuz’da oyun içinde başlaması beklenen Sentinels of Light güncellemesini sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz .