Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

iPhone 14 Pro Modelleri Sağlam Titanyum Alaşımlı Kasaya Sahip Olacak

iphone 13

iPhone 14 Pro, Paslanmaz çeliğe kıyasla bir hayli sert bir yapıya sahip olan titanyumun sadece Pro modellerde tercih edilebileceği belirtiliyor.
Apple’ın yeni nesil amiral gemisi ailesi iPhone 13’leri tanıtmasına iki aydan daha az bir süre kaldı. Cupertinolu teknoloji devi, geride bıraktığımız yıl pandemi sebebiyle iPhone 12’lerin lansmanını ertelemek mecburiyetinde kalsa da bu sene benzer bir durumun yaşanmaması ve iPhone’ların tam vaktinde görücüye çıkması bekleniyor.

Aslında iPhone 13 serisiyle ilgili söylentiler uzun bir süredir devam ediyor; dolayısı ile bu seriyle ilgili nerdeyse her şeyi biliyoruz. Keza önceki sızıntılar da çentiklerin küçüleceğini, pillerin büyüyeceğini ve kamera çıkıntılarının daha geniş olacağını tekrar tekrar kez bizlere söylemişti.

Akın tarihli bir raporda JPMorgan Chase analistleri, Apple’ın iPhone 14’ü 2022’nin ikinci yarısında piyasaya süreceğini iddia etti. Şirketin son yıldaki tüm amiral gemisi modellerini senenin ikinci yarısında piyasaya sürdüğünü düşünecek olursak bu pek de ilginç bir bilgi değil. Şaşırtıcı olan kısımsa raporun iPhone 14 Pro modellerinin titanyum gövdeye sahip olan ilk modeller olacağını öne devam etmesi.

Serideki daha uygun maliyetli modeller alüminyum alaşımları ve paslanmaz çelik çerçeveleri kullanmaya devam edecek olsa da rapora göre serideki en az bir iPhone 14 Pro modeli, Foxconn tarafından temin edilecek titanyum alaşım kullanabilir. Bu da iPhone 14 Pro’yu önceki modellerden daha hafif yapabilir.

IPhone 14’ün tanıtılmasına henüz uzun bir zaman olduğu için şirketin planlarında değişiklik yapabileceğini unutmamak gerekmektedir. Evet arkadaşlar son olarak şunu söyleyebilirim iphone 14’lerde nasıll bir malzeme kullanılacak gerçek anlamıyla ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz