Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

iPhone 13’ün Tanıtım Tarihi Ne Zaman ?

Güz mevsiminin yanaşmasıyla, Apple’ın iPhone 13’ü ne zaman tanıtacağı da merak mevzusu olmaya başladı. Wedbush adlı yatırım firmasının analistleri ise bu faalliğin eylül ayının üçüncü haftasında reelleşeceğine kesin gözüyle bakıyorlar. Peki neden?

Apple hayranları, yaz mevsiminin sonuna gelmemizle beraber heyecanlanmaya başladılar. Zira işletme, yakın bir gelecekte bir tanıtım düzenleyecek ve bu tanıtım faalliğinde de iPhone 13 ailesini resmen duyuracak. Apple, mevzubahisi tanıtımla alakalı rastgele bir açıklama yapmamış olsa da yaşanan büyümeler, tanıtım tarihinin hemen hemen netleştiğini gözler önüne seriyor.

Fakat geride bıraktığımız yıl, pandemi şartları sebebiyle bir gecikme yaşandı. Şirket, ekim ayında düzenlemiş olduğu bir etkinlikte iPhone 12 ailesini tanıttı. Amerika merkezli bir yatırım firmayı olan Wedbush bünyesinde çalışan analistler ise 2021 yılında bir defa daha daha öncekine dönüş olacağını söylüyorlar.

-Apple, iPhone 13 ailesini büyük bir olasılıkla önümüzdeki Eylül’ün şöhret üçüncü haftası bizimle:

Apple

Üstelik yalnızca Wedbush değil, TrendForce adlı market araştırma işletmeyi de aynı görüş içinde. Peki analistler, neden böyle düşünüyorlar? Apple, iPhone 13 ailesini neden eylül de duyuracak?

Analist firması Wedbush tarafından hazırlanan bir rapor, iPhone 13’ün Eylül ayının üçüncü haftasında piyasaya çıkacağını öngördüğü için bu olasılığı destekliyor . Ön siparişler o Cuma başlayabilir ve yeni iPhone’lar bir sonraki Cuma günü satışa çıkabilir. Ancak, iPhone lansman etkinliğinin Eylül ayının üçüncü haftasında mı yoksa telefonların satışa çıktığı zaman mı olacağı belli değil.