Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Instagram artık Keşfet akışındaki hassas içeriği sınırlamanıza izin veriyor, işte bunu nasıl etkinleştireceğiniz

Instagram, kullanıcıların Keşfet akışındaki hassas içeriği azaltmasını sağlayan “Hassas İçerik Kontrolü” adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Instagram , hassas içeriği “kurallarımızı ihlal etmeyen, ancak potansiyel olarak bazı insanları üzebilecek” içerikler olarak tanımlar . Bu gönderiler, müstehcen veya şiddet içeren içerikler barındırmaktadır. Instagram ayrıca hassas içerik için bir sorumluluk reddi beyanı ekler.uygulamaancak bu özellik, bu tür içerikleri görmek istemeyen kullanıcılar için bunu azaltmaya yardımcı olacaktır.
Instagram’ın Keşfet bölümü, insanların takip ettiği hesaplara benzer hesaplardan önerilen gönderileri gösterir. Buna, kullanıcının Instagram’daki etkileşimleriyle ilgili hassas içerikler de dahildir.
Varsayılan olarak Instagram, Keşfet bölümünde görülen hassas içeriğin sayısını sınırlar. Ancak kullanıcılar artık bu ayarıHassas içerik kontrolüözellik. Kullanıcılar, Keşfet akışında içerik görünürlüğünü ayarlamak için üç seçeneğe sahiptir. Hassas içeriğe izin vermeyi seçebilirler, bu da üzücü veya rahatsız edici olabilecek daha fazla fotoğraf ve video görecekleri anlamına gelir. Aynı zamanda varsayılan ayar olan hassas içeriği sınırlama seçeneği de vardır. Bunu seçmek, kullanıcılara yalnızca bazı hassas içerikleri gösterecektir. Üçüncü seçenek, daha da hassas içeriği sınırlamaktır. Bu, hassas içeriği tamamen kaldırmaz, ancak bu durum çok nadir olur.

Hassas İçerik Kontrolü nasıl kullanılır?

Profilinize gidin ve Ayarlar>Menü.
Seçenekler listesinden Hesap’ı seçin ve ardından Hassas İçerik Kontrolü’ne dokunun.

Listelenen üç seçenek arasından seçim yapın.

Bu özellik, şu tarihte tüm kullanıcılara sunuldu:Androidve iOS. Instagram ayrıca bu seçeneği yalnızca 18 yaşından büyük kullanıcılar için kullanılabilir hale getirdi. Yeni özellikle Instagram, kullanıcılara platformda görmek istedikleri içerik türü konusunda daha fazla seçenek sunmayı umuyor. Aslında, bu tür içeriğin kişinin zihinsel sağlığını etkileyebileceği durumlarda yardımcı olabilir.