Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Hellblade 2 bir süre Xbox Series X’e Gelmeyecek Gibi Görünüyor

Hellblade 2, Stüdyosun Ninja Theory’den yeni yorumlara göre bir süre daha geliştirilebilir. Bir çıkış tarihi açıklanmazken, bazı oyunu 2022’de görebileceğimizi umuyordu. Ne yazık ki bu umutlar henüz suya olabilir. 

 
Ninja Theory’nin YouTube kanalında yayınlanan bir geliştirme yorumlarda yapıldı. İçinde, Ninja Theory kurucusu ve tasarımın direktörü Tameem Antoniades, ekibin an için “oyunun iyi bir yapıya sahip olun şu inşa ve sonra geri geleceğin yaratmak için tam üretime önce baş” dedi.
 
Video, Ninja’nin yetiştirilmesine yönelik süt küçükler küçüklar devam ederken (ve çok fazla olmadığı), bir Xbox ve PC tamamen özel tam sürümünün tamamlanmasını planlıyor. Hala biraz zaman var. Bunun için Hellblan’ın olgunlaşma tarihi ne anlama geldiği henüz görülmedi, ancak 2023 ve tamamlanmamış da 2022’nin önce bir şey oynamayıdede Bulunmaz.
 
Analiz: Hellblade 2 neden bu kadar uzun sürüyor?
Hellblade 2 Aralık 2019’da duyuru ve Ninja Theory hala ilkten bölümünden geçiyorsa, biraz yavaş gibi görünüyor. Peki geliştirme neden bu kadar uzun olabilir mi?
 
İngilizce konuşan, Hellblade 2’nin duyurusu, İngiltere’nin (Ninja Theory’nin dayandığı ülke) yeni tip korona çarpışmalarının karşılaşmaya başlamasından çok geldi geldi. Diğer pek çok stüdyoda olduğu gibi, ekip yerleşimini yeni çalışma ortamına uygun şekilde değiştirdiği için evden çalışma siparişinin kullanımları için Ninja Theory’de gecikmelere neden olur.
 
Unutulmaması gereken olan bir diğer faktör de Ninja Theory’nin geliştiril olan iki oyunu daha var, Project Mara ve The Insight Project. Takımın tamamından yalnızca 120 kişidir (2020’de yayınlanana göre bu nedenle bundan daha fazla sayıda katlanmamış da, bu hala tüm bu başlıklar üzerinde çok fazla sayıda insan vardır. Bu kişiler, geliştirmenin, 100′ kişide aynı kişide bir projeye ayrılabileceği gibi bir AAAlerce stüdyosundan daha uzun sürebileceğini bekleyebiliriz.
 
Son olarak, biraz zaman alabilir çünkü Ninja Theory Hellblade 2’nin doğru üniversiteden emin olmak istiyor. Hellblade: Senua’s Sacrifice, deneyimnin ne kadar iyi olduğu ve zorlu konusunun kadar bir iş olduğu bir hit oldu. Hayranlar devam filminden çok şey bekleyecek ve Ninja Teorisi hayali inşa etmek istemeyecek.
 
Hellblade 2’nin çıkması için 2023’e beklememiz, bu kadar olmayacak kadar olmayacak. Ninja Theory kesinlikle kesinlikle zaman almalı, bunu bir Cyberpunk 2077 benzeri fiyaskoya tercih edilir.