Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Half Life 2’nin Yenilenmiş Versiyonu Geliyor: Half-Life 2 Remastered

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Valve’in yapmış olduğu oyun dünyasının pek çok anlamda en iyilerinden birisi olan Half Life serisinin ikinci oyunu Half Life 2’nin yenilenmiş bir sürümü geliyor.

half life

-Half-Life 2 Remastered Collection

SteamDB, yani Steam veritabanında fark edildiği üzere şu an için Half-Life 2 Remastered Collection üstünde çalışılıyor. Ancak hemen belirtelim bu paket esasında bir hayran yapımı. Ancak Tyler McVicker’ın söylediğine göre Valve’in fotoğrafı olarak onayladığı bir yapım. Bu paketi hazırlayan isim ise önceden yine onay alan ve oyunculardan olum eleştiri alan Half-Life 2: Update’i yapanlardan geliyor.

Steam’in veritabanı sayfasını burdan inceleyebilirsiniz. Ne yazık ki şu anda bu paketin ne gibi yeniliklerle geleceği ya da çıkış tarihi belli değil. Ancak isminde Collection ibaresi olduğu için Half Life 2’nin ve sonradan çıkan iki bölümün de pakette olacağını düşünebiliriz.

Valve’in yakın zamanda direk şekilde kendinin böyle bir projeye başlaması oldukça zor. O yüzden bu paketin Valve’den sonra en güvenebileceğimiz isimlerden geldiğini de belirtmek gerek.