Aralık 5, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın remake versiyonları mı geliyor!

GTA

Aylarca süren söylentiler ve spekülasyonlardan sonra Kotaku , kaynaklardan Rockstar Games’in üç klasik Grand Theft Auto oyununu bir kez daha düzenleyebileceğini öğrendi . Şu anda, bu oyunların taşınabilir Nintendo Switch de olmak üzere çok sayıda platform için bu sonbaharda piyasaya sürüleceği görülüyor.

Geçen yıl, Twitter, Reddit ve çeşitli mesaj panolarında Rockstar’ın klasik, PS2 dönemi Grand Theft Auto oyunlarının bir kez daha yapımları ya da bir kez daha yapımları üstünde çalışmakta olduğuna dair söylentiler dönüyordu . Bu söylentiler yalnızca Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, klasik GTA modlarını internetten kaldırmak için DMCA yayından kaldırmalarını kullanırken yayıncının geliştirme aşamasında üç remastered oyunu olduğunu duyurdukça popülerlik kazandı . İken Kotaku bunların hepsi bir kez daha düzenlenmiş başlıkları özellikle şunlardır alay neyi teyit edemez, bunu üç kaynaktan detayları doğrulayan yolu ile teyit edebilir GTA remasters gelişiminin son aşamasında şu an için.

Kotaku , bu bir kez daha düzenlenmiş oyunlar ve gelecekteki GTA bir kez daha sürümleri hakkında Rockstar’a ulaştı . Fakat şu ana kadar kaynaklarımız, GTA Online ve Red Dead Online’daki güncellemeler konusunda bizi aylar öncesinden haftalar öncesinden uyaran güvenilir geçmiş kayıtlara sahipti .

Bu kaynaklara göre Rockstar, Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City ve Grand Theft Auto San Andreas’ın remastered sürümlerini aktif olarak geliştiriyor . Bu oyunların üçü de Unreal Engine kullanılarak bir kez daha düzenleniyor ve “yeni ve eski grafiklerin” bir karışımı olacak. Oyunlardan bir kesit gördüğünü iddia eden bir kaynak, görsellerin onlara alışılmış bir GTA oyununun yoğun biçimde değiştirilmiş bir versiyonunu hatırlattığını söyledi . Oyunların kullanıcı arayüzü de güncelleniyor, fakat aynı klasik stili koruyacak. Oyun hakkında hiçbir ayrıntı paylaşılmadı, fakat Kotaku’ya bu bir kez daha düzenlenen oyunların PS2 dönemi GTA oyunlarına olabildiğince sadık kalmaya çalışmakta olduğu denildi .