Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Forza Horizon 5, ışın izlemeli sese ve çok daha iyi motor seslerine sahip olacak

Forza Horizon 4, motor seslerini gerçekten önemseyen hayran kitlesinin bazı bölümlerine göre, bir hayli kötü motor seslerine sahip kusursuz bir yarışçıydı. Bu protestolar Playground Games’in duyması için yeteri kadar yüksekti, çünkü Forza Horizon 5, 2019’un taksitlerinde zaten olanın üstüne 320 yeni araba kaydı alıyor. Ses de ışın izlemeli olacak, 90 fps’de çalışacak ve motorunuzda bir değişiklik yaptığınızda ya da bir yükseltme uyguladığınızda, onu hemen, gerçek zamanlı olarak duyacaksınız.

Işın izlemeli ses gerçek bir oyun değiştirici gibi geliyor: Bu, araç seslerinin çevredeki ortama göre dinamik olarak değişeceği manasına geliyor. Trafik sesleri, söz gelimi bir kasabada, alt geçitte ya da ovada olmanıza bağlı şekilde değişecektir. Ayrıca granüler hibrit döngü denen bir şey var. Forza Horizon 4’te araçların sadece ‘inde göründü, fakat FH5’teki tüm araçlar için geçerli olacak . Bu teknoloji, oynatıcının nasıl sürdüğüne eksiksiz olarak tepki vermek için “binlerce küçük ses dosyasından” yararlanır ve bu, 90 fps’de elde edilir.

Yukarıdaki video, yeni teknolojinin yoğun bir gösterimidir ve bir audiophile ya da motor sesi meraklısı olmasanız dahi enteresan olmaktan yararlanır. Forza Horizon 5 çıkış tarihi Aşağıdaki videonun dışarı tam canlı yayın sunum kontrol için Kasım 9’dur.