Aralık 3, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Forza Horizon 5 Geliştirici Ayrıntıları Etkinlikler Laboratuvar Özellikler

Forza Horizon 5’in yaratıcılarındani, Playground Games’in yarış oyununun Events Lab özel oyun yaratıcılarını için plan bazılarını bozuyor

Forza Horizon 5, plana geri çekilmemiz haftanın E3 2021 Xbox & Bethesda Games Showcase’inde öne çıkan en büyük oyunlardan gelenlerden. Gösterilmiş bir okul tarafından hazırlanan, hem de çeşitli resimlerle 2021’de doğrulandı. Forza Horizon 5, Meksika’da yeni bir ortam ile Oyun Alanı Oyunları’in olacak kadar ki en büyük açık dünya yarış oyunu olacak. Vitrinin abartısız açıklamalarından biri, Xbox’ın artık hakkında daha fazla bilgi birikimi Forza Horizon 5’in Event Lab moduydu.
Forza Horizon 5’teki Events Lab’in ne kadar sağlam olduğu konusunda, yaratıcı Mike Brown, Playground’un kendi dahili tasarım araçlarına dayanndığı kadar ileri gidiyor. Forza Horizon 5, Playground tasarımcıları kadar olamayacaklar, ama Brown bunun gibi bir şey olabilir ve mutlu olacakları uygun olduğunu söylüyor. Bu “oyun geliştiricileri için çok fazla anlam ifade” açıklıyor.
Daha ayrıntılı olarak Brown, oyun aracının modlarını yaratmak için Events Lab aracının “kurallara bir sistem” uygulayacaklarını söylüyorlar. Başka bir şey olacak, oyuncular, bir şey olacak, farklı bir eylemin gerçekleşmesi ya da alternatif bir hayata kavuştuğunuz olaylar yaratacaktır. Örnek olarak, Events Lab’ı anlatan Forza Horizon 5 fragmanında birkaç büyük bowling lobutu kursu. Bir araç bir bowling lobutuna her vurduğu sonuç oyuncunun puanuna 5.000 puan ilave edildi. Brown’ın açıkladığı bir diğer özellik, Events Lab’deki Forza Horizon 5 oyuncuları tarafından manipüle edilebilir, nesne barındırma/yerçekimi. Kahverengi, nasıl olacaklarını daha ağır hale getirebileceklerini ya da üzerlerine gösterebilecekleri şekilde nasıl azaltabileceklerini gösterebilecekler. Forza oyuncularının özel yapımlarıyla, benzeri olmayan bir şekilde sağlıklı olmalarını yeterlidir. Brown’ın vurguluklarının daha fazla pek çok özelliği mevcuttur.
Brown’ın Events Lab’den kendi kendine, özel oyunun yaratmanın bir yönü değil, Playgorund’un harika oyun modlarını nasıl sunmayı planladığıdır. Playground, Events Lab’den ön plana çıkan özel oyun modlarının tanıtılacağını söylüyor. Buna Forza Horizon 5’in dönümlü Festival Oynatma listesindendeki ve Horizon PvP programındaki Açık açık dünyada yapılacaklar.
Oyun kesinlikle teslim etmek istiyorsa yeterli söylemek en büyük Forza Horizon henüz sağlam özel oyun yaratıcısı bir ihtiyaçtur. Yine de devasa bir açık dünya çok oyunculu özel bir oyun yaratıcısı göstermek kolay bir iş değil. Oyun Alanı, Events Lab’ı gerçekten özel özellikte oyun yaratıcısı olarak pazarlıyor.