Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Popüler Fortnite haritacısı, homofobik yorumlar nedeniyle askıya alındıktan sonra eski durumuna getirildi

Fortnite’ın bir ay süren Rainbow Royale etkinliği, homofobik yorumlar geçmişi olduğu tespit edildikten sonra, ön plana çıkan bir içerik oluşturucunun çok kısa yasaklanmasıyla gölgelendi.

Reşit olmayan popüler içerik oluşturucu, bu sene Summer Challenge LTM olarak ön plana çıkan Pro 100 rekabet arenası da olmak üzere Fortnite topluluğunun favori haritalarının çoğundan sorumluydu.

Ne yazık ki, içerik oluşturucu sosyal ağlarda homofobik yorumlar yaparken görüldü ( teşekkür ederim Kotaku ). Rainbow Royale duyurusuna yanıt olarak, içerik oluşturucu, etkinlikten yakınan (şimdi silinmiş) yorumlarla yanıt verdi ve “Ben fanatik değilim, ama bu doğaya aykırı” dedi. Top5Gaming yazarı Ben Walker, yaratıcının şiddetli homofobik tweetleri sevdiğini de fark etti, bunlardan birinde gökkuşağı bayrağı yakan insanların resminin başlığı vardı.
Keşfedildiğinde, Epic, eşleştiricinin Yaratıcıyı Destekle kodunu devre dışı bıraktı (bu, söz konusu kod kullanıldığında onlara Epic mağazasındaki herhangi bir satıştan pay sağlar) ve Pro 100 haritasını kaldırdı. Bu yasak yalnızca birkaç saat sürdü, fakat Epic, yaratıcının bir Twitlonger özürü yayınlamasının ardından kısıtlamaları kaldırdı.

“Gökkuşağı Royale etkinliği ve LGBTQ topluluğu hakkında söylediğim herkes için özür dilerim. Kimseyi incitmek istemedim ama etkinlik hakkındaki fikrimi ifade ettim. Bunun toplum için incitici olduğunu anlıyorum ve incittiğim herkes için çok üzgünüm. Bunun nedeni benim dinime aykırı olması ve ben öyle yetiştirilmiş olmamdı.Gelecekte çok daha iyi olmaya çalışacağım ve bir yaratıcı olarak çalışmaya devam etmeye çalışacağım.Öğrenmem ve düzeltmem gerekli olan çok şey var.Umarım verirsiniz. herkezin sahip olması gerekli şekil de bana ikinci bir şans.”

Muhtemelen yaratıcının gençliği ve özür dileme isteği Epic’i biraz daha hoşgörülü olmaya teşvik etti, fakat özellikle Fortnite’ın büyük gurur etkinliği sırasındaki zamanlama dikkate alındığında, karar Fortnite yaratıcıları için pek iyi olmadı.

Öne çıkan içerik oluşturucu Echo , “Daha küçük bir yaratıcı da aynısını yapsaydı, kodunu geri almadan kaldırırdı, görünüşe göre Epic, haritasının aldığı oyunları doğru olanı yapmaktan çok umursuyor, hayal kırıklığı yaratan şeyler” dedi .

Yaratıcı Tiny gibi diğerleri, sözde queer dostu bir etkinlikten heyecanlandıkları için Fortnite tarafından “güldüğünü” hissediyor. Rainbow Royale, Fortnite’ı gökkuşaklarına sığdırmaktan ve oyun içi radyoda queer müzisyenleri tanıtmaktan mutlu olabilir. Ancak oyunun kendi LGBTQ+ oyuncuları kendilerini güvende hissetmiyorsa, o zaman tüm bunlar gürültüden diğer bir şey değildir.