Aralık 5, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

FIFA 22’den yeni çıkan oynanış fragmanı ve dahası

EA Games, FIFA 22 için fotoğrafı bir oynanış fragmanı yayınladı. Tahmini olarak 4 dakika süren bu fragmanda, yeni çıkacak oyundan ne beklememiz gerektiğini de net olarak görebiliyoruz.
Futbolseverlerin merakla beklediği FIFA 22’nin üstündeki sis perdesi ağır ağır aralanıyor. Electronic Arts’ın son yayınını yaptığı fotoğrafı oynanış fragmanı da oyundaki değişiklikler hakkında bilgi vermeyi hedefliyor.

FIFA’nın yeni versiyonunda en çok öne çıkarılan özellikler ise daha realist bir futbol bilgi birikimi sağlamakta olan algoritmik ve grafik değişiklikler. Electronic Arts özellikle oyuncu hareketleri ve takımların sahadaki oyunlarını daha realist hale getirmek istiyor.

EA Games

-Yeni grafik motoru geliyor

EA Games, FIFA 22’de ilk kez HyperMotion adlı teknolojiyi kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde bu sene oyunda bütünüyle otantik takım hareketi olacak. Yani takımlar saha içinde daha doğal bir biçimde yayılabilecek. Bunu da makine öğrenmesi ile gerçekleştirecek.

Oyunda yeni fizik motoru ile beraber artık oyuncuların hava mücadeleleri de daha realist olacak. Yani oyuncuların gücü, pozisyona girerkenki hızları gibi etmenler de hava meşin yuvarlak ilerında mücadeleleri kimin kazandığı üstünde etkili olacak.

Yeni fragmanda görmüş olduğumuz bir başka detay ise daha realist top kontrolü oluyor. Artık oyuncular topa çok daha fazla dokunacak ve meşin yuvarlak ile olan etkileşimleri de muhtemelen çok daha iyi olacak. Ayrıca oyuncular da daha realist hareket edecek, hatta karakterleri de oyuna daha çok yansıyacak.

-Kalecilere gelen yeni özellikler 

EA’den gelen açıklamaya göre oyunda kalecilere de yeni özellikler getirilecek, daha etkili hale getirilecek. Oyuna ilave edilecek diğer özellikler arasında ise gerçek top fiziği, patlayıcı depar, yeni hücum taktikleri ve daha gelişmiş maç günü atmosferi yer alacak.

FIFA 22 1 Ekim 2021’de çıkacak,

Olduğu gibi FPS Geleceği vitrin EA geçen hafta düzenlenen bu, yalnızca bu vitrin odaklanması sahibinin oyun edilmeyecektir. Bahsedilen sunumda geliştirici yorumları ve Apex Legends ve Battlefield 2042’nin geliştirme ekiplerinden personelle yapılan röportajlar yer aldı ve muhtemelen bugün FIFA 22 vitrininden de aynı şeyi bekleyebilirsiniz.

FIFA 22 , bu ayın başlarında ilk defa tanıtıldığında , yeni “Hypermotion” teknolojisini tanıttı . Aslında bunun temelinde, her oyuncunun bireysel hareketlerinin ve becerilerinin nüanslarını yakalayan bir teknolojidir ve umarım bugünün ilerleyen saatlerinde vitrinde bu teknolojinin yeni oyun için nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla şey duyacağız.

FIFA 22 çıkış tarihi bu sene PC, PS4, PS5 , Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için 1 Ekim olarak belirlendi . Geçen seneki FIFA 21, yeni nesil konsollara geçmek isteyen tüm oyuncular için bedava dağıttığı bir yükseltmeye sahipken, FIFA 22 ne yazık ki bu yükseltmeyi oyunun 99$’lık perakende satış fiyatı olan Ultimate Sürümleriyle sınırlıyor .