Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Destiny 2 2021 yılında oynanılacak oyun mu ?

Destiny 2 , 2017’de piyasaya sürülen bir FPS yağmacı nişancı oyunudur. İlk başta ücretli bir oyundu, fakat şimdi Steam, PlayStation ya da Xbox’ta bütünüyle bedava dağıttığı oynayabilirsiniz. Destiny 2 muhteşem çevrimiçi istatistiklere sahip ve sonuçta bir F2P. Bununla beraber, Destiny 2 dünyası geride bıraktığımız senelerde bir hayli gelişme yaşadı. Peki

-destiny 2 2021’de oynamaya değer mi?

Bu, cevabı olmayan bir sorudur, ama burada Destiny evrenine girerken beklemeniz gerekli olan birkaç önemli husus bulunur. Her yönü, Destiny 2’yi oynamanız ya da oynamamanız için bir nedenler listesi takip eder.
Yeni VS Geri Dönen Oyuncu
Yeni ya da geri dönen bir oyuncu olmanıza bağlı şekilde oyun deneyiminizde çok büyük bir fark olabilir. Referans için: geri dönen oyuncu ile, özellikle Destiny 2’yi oynayan herkes, Destiny 1 gazileri yeni oyuncular olarak nitelendirilir.

Destiny 2’yi önceden oynadıysanız oyunun temel mekanikleri hala aynı olduğu için etkinliklere ve oyunun ortamına (tabii ki) katılmanız daha kolay olacaktır. Öte yandan, Yeni Işık (yeni oyuncu) olarak sizin için hikaye ve etkinlik ilerlemesi açısından yapmanız gerekli olan bazı şeyler olacak.

-Destiny 2 Oynamak Ücretsiz mi?

“Ücretsiz” düğmesi daima endişe vericidir. Her zaman bir yakalama vardır. Destiny 2 söz konusu olduğunda, başlangıçtan itibaren mevcut olan çok az miktarda içerik var. Oyunu tanımanız ve karar vermeniz yeterli olacaktır. Ancak daha da ilerlemek için en azından oyunun genişletmelerini (Forsaken, Shadowkeep, Beyond Light) satın almayı düşünmeniz gerekecek.

-Hikaye konusu

Destiny 2: hikaye kampanyaları ve Seasons’ta iki ana hikaye içeriği kaynağı vardır. Tabii ki, oyunu daha da derinden keşfetmek için toplayabileceğiniz farklı yan görevler ve hatta irfan kitapları da var, ama bu hiçbir yerde ana içeriğin yakınında değil.

Destiny 2’deki hikaye içeriğiyle ilgili ana sorun, bunun döndürülmesidir. Yeni açılımlar ve mevsimler yaklaştıkça eskiler ortadan kalkar. Artık oyun başladığında var olan bazı yerleri bile bulamayacaksınız.
Oyun, sizi oyun içi evrenle mümkün olduğunca problemsiz bir biçimde tanıştırmak için iyi bir iş çıkarıyor. Temel sezonluk içerik bile oynanabilir fakat oyunun hikayesiyle gerçekten ilgileniyorsanız, bağlamı anlamak için fazladan araştırma yapmanız gerekecektir.

-Destiny 2’yi şu durumlarda oynayın:

*Video oyunlarında kapsamlı bilgilerden hoşlanırsınız
*biraz araştırsan iyi edersin

-Aşağıdaki durumlarda Destiny 2’yi oynamayın:

*Hikayeyi hiç umursamıyorsun
*Basit bir görev dizisini tercih edersiniz

-Temel Faaliyetler ve Oyun Sonu

Oynarken hikaye içeriğini bir hayli hızlı bir biçimde tamamlayacaksınız. İşiniz bittiğinde, sayısız aktivite ve görev saatlerce vaktinizi alabilir. Ana faaliyetler Temel Oynatma Listeleri (hızlı PvP ve PvE maçları), Baskınlar/Zindanlar (ekip çalışmasına dayalı ortak görevler), Mevsimsel Etkinlikler (sınırlı süreli eşleştirme görevleri) ve çeşitli yan görevler olacaktır.

Keşfedilecek çok fazla içerik var ama hepsi mükemmel değil. Çeşitlilik büyük olsa da, Temel Oynatma Listeleri ve Mevsimsel Etkinlikler gibi şeyler tekrarlanacak ve sadece çok daha iyi ganimet elde etme amacına hizmet edecek. Baskınlar ve Zindanlar eşleştirmeli değildir, yani eğlenmek için 3/6 oyuncudan oluşan kendi partinizi (etkinliğe bağlı şekilde) bir araya getirmeniz gerekir.

-Etkinlikler ve Yeni İçerik

Bungie , 2022 ve 2023’te gelecek olan 2 genişleme paketini daha duyurdu . Aradaki sezonlarla beraber oyun daima güncellemeler ve yeni içerikler alacak. Her Sezon için, tüm etkinlikleri ve güncellemeleri içeren bir yol haritası da vardır.

İçeriğin hızla gelmesi ile, hemen üstüne atlamaya hazır olsanız iyi olur. Daha önce öğrendiğimiz gibi, Destiny 2’ye yetişmek zorlu bir görev olabilir. Ancak bazıları çok fazla içerik olmasına karşın, çoğu cıvıl cıvıl olacak. İşte Destiny böyle. Guardian Games ya da Solstice of Heroes gibi etkinlikler heyecan verici ve çekici görünebilir, fakat esasında bu, ödülleri satın alma ve tamamlama (“100 düşmanı öldür” tarzında küçük görevler) ile bir öğütme simülatörü olacaktır.