Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Crysis Remastered Trilogy çıkış tarihi işte detayları

1999 yılında üç Türk kardeş olan Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından Almanya’nın Coburg şehrinde kurulmuş olan reyin firmayı Crytek, Crysis ivedisi ile bir yarıyıl reyin dünyasına damga vurmuştu. Şirket, daha sonra çoğu oyun işletmesinin yapmış olduğu ”Remastered” akımına uyum sağlayarak geride bıraktığımız yıl Crysis Remastered versiyonunu piyasaya sürmüştü.

Her ne kadar Crysis Remastered emin bir oyuncu kitlesi tarafından sevilse de, hiçbir zaman oyuncular üzerinde bütün anlamıyla pozitif bir tesir vazgeçemedi. Bunun üzerine harekete geçerek Haziran ayında Crysis Remastered Trilogy‘i tanıtan firmanın oyunu ne zaman piyasaya süreceği de resmen emin oldu.

Crysis

Crysis Remastered Trilogy, 15 Ekim’de çıkış yapacak

Geçtiğimiz günlerde imal hakkında yeni bir fragman yayınlayarak oyunseverleri heyecanlandıran Crytek, sevilen oyunları Crysis, Crysis 2 ve Crysis 3’nam Remastered versiyonları bir koli halinde oyuncularla buluşturacağı Crysis Remastered Trilogy‘i 15 Ekim’de PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve Nintendo Switch için satışa çıkaracak.

Varsayım edileceği üzere Crysis Remastered Trilogy, yeni nesil teknolojileri sonuna kadar kullanacak. Her ne kadar PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için de gelmesi beklenen Trilogy, PS5 ve Xbox Series X|S konsollarıyla beraber apayrı bir kimliğe bürünecek.

Crytek’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı fragmanda oyunun PS3 ve PS5‘teki versiyonları karşılaştırıldı. İşletmenin port ve remastered süreçlerinde Sabre Intractive ismindeki bir şirket ile yaptığı ortaklığın oyunun grafiklerine de yansıdığını söyleyebiliriz. Yayınlanan videoda gayet canlı ve ışıklandırma mevzusunda da aşırısıyla zaferli görünen reyin, 4K 60 FPS ile akıcı bir tecrübe sunmuştu.

Crysis Remastered Trilogy’nin Türkiye maliyeti şu an için açıklanmadı, ancak gelen bilgilere göre oyunun Avrupa maliyet yaftasının 50 euro seviyelerinde olması bekleniyor.