Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Company of Heroes 3 gelecek yıl geliyor, ancak şu anda bir demo oynayabilirsiniz

Company of Heroes 3, uzun seneler süren geliştirme çalışmalarının ardından bugün duyuruldu ve geliştirici Relic Entertainment’ın oyunun Alfa öncesi önizleme yapısı olarak adlandırdığı oyunu oynamak için burdan kaydolabilirsiniz .

Bu, tüm zamanların en saygın RTS serilerinden birinin üçüncü bölümü. Company of Heroes, 2006’da nerdeyse evrensel beğeni topladı ve 2006’da PC Gamer’s Game of the Year olmak üzere birden çok ödülle çıkış yaptı ve 2013’te tam bir devam oyunu olan Company of Heroes 2’den önce iki genişletme aldı: Karşıt Cepheler ve Cesaret Öyküleri. .

Company of Heroes 3, İtalya ve Kuzey Afrika’da geçiyor ve ısmarlama gerçek zamanlı görevler ve çatışmalarla dolu dinamik bir sıra tabanlı kampanya sunuyor. Muazzam görünüyor – PCG’nin çevrimiçi editörü Fraser Brown, uygulamalı olduğu süre boyunca yeteri kadar alamadı ve kapsamlı yazısında bunun neden bir Total War oyunu ölçeğinde bir 2. Dünya Savaşı RTS olduğunu açıklıyor
Çok oyunculu modda Alman, Birleşik Krallık ve Amerika kuvvetleri olarak oynayabileceksiniz, fakat kampanyada yalnızca Müttefikleri oynuyor olacaksınız. Kampanya sıra tabanlıdır ve ayrı hedeflere sahip devasa bir harita üstünde gerçekleşir, bu da onları arzu ettiğiniz gibi keşfetmenize ve fethetmenize olanak tanır.
Oyunun büyük adımı, genel kampanya hissini RTS savaşlarıyla ayrılmaz bir biçimde bağlantılı tutan ‘bütünsel bir döngüdür’. Gerçek zamanlı bir dövüşte yapabileceğiniz her şeyi sıra tabanlı haritada yapabilirsiniz: ‘ana’ savaş gerçekleşmeden düşman kuvvetlerini potansiyel olarak yok edebilirsiniz.

Total War tarzı bir yapının bu kucaklanması, manşetlerin çekiciliğidir, fakat taktik duraklama gibi daha da fazla etkiye sahip olabilecek başka sistemler de vardır. Tek oyunculu bir savaşın herhangi bir noktasında, aksiyonu duraklatabilir ve haritayı özgürce keşfedebilirsiniz. Bu tek başına uygundur, fakat asıl nimet, duraklatıldığında birimleri sipariş etme ve komutları sıraya koyma yeteneğidir. Normal olarak yapabileceğiniz her şeyi, aksiyon donmuş halde yapabilirsiniz (fakat çok oyunculu sadece gerçek zamanlı kalacaktır).

İşte oyun fragmanı.

Yukarıda gösterildiği gibi, Company of Heroes 3, serinin alışılmış yıkım gücünü ikiye katladı. Binalardan yeşilliklere kadar tüm aksesuarlar zarar görebilir ve yalnızca iki durumu yoktur. Binalar parçalanabilir, araçların parçaları havaya uçabilir ve savaşlardan sonra haritalar zar zor tanınabilir.
Hepsinden iyisi, şimdi oynayabilirsiniz. Relic, Sega stüdyosu Amplitude’ün Games2Gether programını kullanıyor ve buna kaydolmak, ön izlemeler, güncellemeler ve oynanabilir yapılar alacağınız manasına geliyor. Şu anda Steam’de bir ön-alfa demosu mevcut ve tankları havaya uçurabilir ve alev püskürtücülerle binaları aşabilirsiniz.
Company of Heroes’un PC’deki en iyi strateji oyunları listemizde bir demirbaş olarak kalmasının bir sebebi var ve bunun için umutlar yüksek. İşte Company of Heroes 3 hakkında bildiğimiz her şey ve oyun 2022’de çıkacak.