Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Call Of Duty Oyunlarını Oynamayı Seviyorsanız Henüz Windows 11’e Yükseltmeyin

 Activision’ın Call of Duty serisi gibi çevrimiçi oyunlar oynamayı seviyorsanız, Windows 11’in fotoğrafı sürümünün yükseltilmesini beklemek talep edebilirsiniz. Reddit’te shadow banlı oyuncularla ilgili raporlar görünüyor, bu da sizi hile yapmış olduğu düşünülen diğer oyuncularla eşleştirmeye sokar.


Evet, bu doğru, Windows’un yayın öncesi bir sürümünü kullanmak, özellikle bu oyun doğrulama için bir tür hile karşıtı program kullanıyorsa, çevrimiçi oyunlardan yasaklanmanıza neden olabilir.


Buna CoD serisi, Battlefield serisi, PUBG, Rainbow Six: Siege ve hile karşıtı hizmetler sağlamak amacıyla BattlEye gibi programları kullanan her şey dahildir. Microsoft ayrıca BattlEye sebebiyle Windows’u bazı Insider sürümlerine yükseltmede sorun yaşadı, bu sebeple işletim sistemi yaratıcıları ve hile karşıtı şirketler arasında devam etmekte olan bir durum.


Microsoft’un hile karşıtı program üreticileriyle bir hayli iyi bir çalışma ilişkisi vardır ve genelde yeni Insider derlemesi geldiğinde güncellemeleri hızlıdır. Bununla beraber, Call of Duty engellenenler listesinden uzak durmanın tek yolu, Windows’un erken sürümlerini test kullanıcılarına ilave eden Windows Insider programına katılmamaktır, bu şekilde gelecek fonksiyonları piyasaya sürülmeden önce deneyebilirler.


Çevrimiçi oyun, bilgisayar kullanımınızın çok büyük bir bölümünü oluşturuyorsa, ana bilgisayarınızdaki Windows Insider programına kaydolmayın, hile karşıtı hesabınızı işaretlerse bu baş ağrısına değmez.