Aralık 5, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Bu dedektif oyununda bir seri katili yakalamak için mesajlaşma becerilerinizi kullanın

Telefonda konuşmayı hiç sevmedim, bu nedenle mesajlaşmanın, diğer insanlarla iletişim kurmak için gidilecek seçenek olarak nerdeyse bütünüyle telefon görüşmelerinin yerini almasından bir hayli mutluyum. Umarım aynı fikirdesinizdir, çünkü ortalıkta dolaşan bir seri katil var ve onları yakalayacaksanız, bunu yapmanın tek yolu mesaj atmak.

Hatırlanacak Bir Şey, Hikayesi ile biraz aynı havayı veren etkileşimli bir kurgu oyunudur. Ancak, arama terimlerini parçalanmış bir veritabanına yazmak yerine, gizemi çözmek için mesaj atıyorsunuz. Aslında, hem araştırılması gerekli olan soğuk bir vaka hem de çözülmesi gerekli olan yeni bir cinayet olduğu için birkaç gizem. Neyse ki, çok sayıda şüpheli de var.

Kazara ölümün gerçekten bir cinayet olduğunu kanıtlamaya çalışırken bir veritabanını yasadışı bir biçimde hacklemekle suçlandıktan sonra departmanından transfer olan bir polis dedektifini oynuyorsunuz. Ve şimdi tesadüfen mesaj atarak sizinle alay eden bir seri katilin izindesiniz. Erkek arkadaşınla, yeni partnerinle, patronunla, anne babanla ve diğer karakterlerle iletişimin tümü, mesajlaşma yolu ile ve bazen de ürkütücü bir video klibin ya da fotoğrafın gönderilmesi yolu ile gerçekleştirilir. Kendi mesajlarınızı yazmıyorsunuz, fakat konuşmalar ekranınızı yukarı kaydırdıkça, cevap vermek için farklı alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bugün biraz oynadım ve her şey gerçekten iyi idare edildi – tüm oyun, masaüstünüzde çeşitli kişilerinizin ve farklı sekmelerdeki konuşmalarınızın olduğu bir metin sohbet bölmesine benziyor. Ekranınızda birinin mesaj yazdığını fakat ne söyleyeceğini bilmediğini gösteren üç noktaya bakmanın uğursuz hissini hepimiz biliyoruz. Hatırlanacak Hiçbir Şey bu hissi iyi yakalar, özellikle de bir dizi tuhaf cinayetle uğraştığınız için.

Biraz yavaş bir yanık: Birkaç saatim var ama henüz soruşturmada o kadar ileri gittiğimi hissetmiyorum. (Steam incelemelerinden biri, oyuncunun bir sona ulaşmasının yaklaşık 20 saat sürdüğünü söylüyor.) Ancak yazının çoğu iyi yapılmış ve çeşitli gizemler bir hayli rağbet çekici olmaya devam ediyor. Hatırlanacak Bir Şey Steam’de 9$ ve şu an için indirimli.