Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Bu aşırı gerçekçi Minecraft haritası

Topluluk tarafından oluşturulan Minecraft yapıları insanların aklını başından almaya devam ediyor ve qwryzu kullanıcısı tarafından oluşturulan yeni bir harita, pek çok blokla neler yapılabileceğinin bir başka etkileyici örneği. Yapıya ‘Vales of Amoril’ denir ve karlı dağlar, yoğun ormanlar, dolambaçlı nehirler ve yemyeşil vadilerle tamamlanmış özel bir kıta haritasıdır. Qwryzu’nun yapıya kattığı ayrıntı seviyesi şaşırtıcı, fotoğraf olmadığından emin olmak için iki kez çekim yapmak mecburiyetinde kaldım.

Onların üstünde Planet Minecraft sayfasında , qwryzu inşa onlara işin 4 ay sürdü, ve oluşturdukları diğer küçük haritalarda yolu ile uygulamaya bol olduğunu açıklar. Minecraft inşası için olağan yazılım olan World Machine ve World Painter’ı kullanıyorlar, fakat tüm nehirlerin elle yaratıldığı ayrıntısını içeriyorlar ki bu, ilgili sabır dikkate alındığında etkileyici.

Harita bedava dağıttığı olarak indirilebilir ve oynanabilir, bu nedenle hızlı bir şekilde bir göz atmak için atladım. Karlı zirveleri yakınlaştırdım ve bir süre kıvrılan bir nehri takip ettim ve yeteri kadar yükseğe uçarsanız gerçekten bir resme benziyor.

Minecraft’ta realist manzaralar inşa etmek göründüğünden çok daha zor. İşleri natüralist göstermek en zor kısımdır, dağların sarplığı, akarsuların kıvrımları, bir ormanın düzenini görselleştirmeye çalışmaktır, fakat qwryzu muhteşem bir iş çıkarmıştır. Daha sonra bazı realist Minecraft gölgelendiricileri açıkken tekrar girebilirim . İşte gözlerinizi şenlendirmek için birkaç ekran görüntüsü daha.

minecraft