Aralık 5, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

On yıldan fazla bir süre sonra Beyond Good and Evil 2’nin ne zaman çıkacağını söylemek için hala “çok erken”.

Çok yakında 20 yaşında olacak, eleştirmenlerce beğenilen aksiyon-macera oyununun devamı olan Beyond Good and Evil 2 hakkında en son bir şey duymamızın üzerinden uzun zaman geçti . Aslında, son birkaç yıldaki nerdeyse her şey, 2019’dan beri Ubisoft’un tüm E3 sunumlarından hariç tutulması da olmak üzere, varlığının devam etmekte olan yokluğunu vurguladı. BG&E yaratıcısı Michel Ansel bile onu beklemekten bıktı: Eylül 2020’de Ubisoft’tan ayrıldı . , şirkette 30 seneden fazla bir süre sonra.

Tüm bunlara rağmen Ubisoft, Beyond Good and Evil 2’nin hala devam ettiğini bugün bir kere daha doğruladı. Ubisoft , son üç aylık mali raporunda , önümüzdeki senelerde premium oyun sürümlerini genişletme planının “Beyond Good and Evil 2 ile hayranların en sevdiği franchise’ın bir kez daha canlanmasını” içerdiğini söyledi.

İyi haber bu. Kötü haber şu ki, Ubisoft’un BG&E2’nin hala yapım aşamasında olduğunu, fakat büyük olasılıkla iyi bir yol olacağına dair ilk defa bildirdiğimiz on seneden sonra utangaç , ne zaman elimize geçebileceğimize dair bir ipucu bile yok. (hatta yalnızca gözlerimizi üzerine koyun). Baş finans sorumlusu Frederick Duguet, Ubisoft’un 2024 mali senesinde görünüp görünmeyeceği sorulduğunda (ki bu kayıtlara göre 1 Mayıs 2023’ten sonra ortaya çıkacaktı) “Beyond Good and Evil 2 ile iyi ilerliyoruz, ama bu çok fazla. Bu aşamada size daha fazlasını söylemek için erken.”
Ve işin boyutu bu: Ubisoft’un hala projeden vazgeçmediğinin teyidi ve bunun ötesinde kesinlikle bir taahhüt yok. Geçen birkaç senelik sessizlikten sonra, Ubi’nin BG&E2’yi bütünüyle unutmadığını bilmek güzel, ama bundan daha önemli bir şey elde etmemizin uzun zaman alacağına dair belirgin bir his var