Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Bethesda’nın Yeni Oyunu Olan Starfield hakkında her şey

Starfield’dan “rol yapmaktan” bahsetmek oyunundan çıkmak 2918 ve hatta daha fazla olabilir. İlk olarak 2018 senesinde, The Elder Scrolls VI ile tanıtılan Starfield, Bethesda’nın sır gibi sakladığı bir oyundu. Çok sevilen Skyrim gibi bir açık dünya rol yapma oyunu olacak olan Starfield, bizleri bir hayran bırakmayı başardı.

 
2018 senesinde bir çok kısa bir sinematik fragmanla duyurulan Starfield, Starfield’ın yeni nesil bir oyun oynamakla birlikte Bethesda’nın Fallout ve The Elder Scrolls serisi dışında 25 seneyi bir sürenin çıkaracağı ilk orijinal evren ve oyun olacak. Bu evrende, Constellation isimli uzayda uzay kaşiflerinin aralarına katılabilecektir.
 
Starfield’ın kapalı ne yazık ki hala tam bir kutu. Neyse ki oğlu yayınevinden bu kutunun bazı eşyalardan yakalamayı başardı. Starfield’ın kısacası 300 yıl sonra geçecek ve biz oyuncular olarak Constellation isimli bir organizasyona davetlisiniz. Takımyıldız ise “ki”ki NASA’ya benzetilebilir. Bunun yanında Constellation pek çok farklı uzay kaşifini bir araya getiren bir kurum olacak. Tabii bu teşkilat içinde görev alan belirli bir ana karakter oynamayacağız.
 
Bu sayede Starfield evreni içerisinde kendimize sahip karakterimizi yaratıp, dilediğimiz şekilde hikayeyi şekillendirebileceğiz. Ayrıca, olası tek grup constellation olmayacak. Oyun içerisinde pek çok çok farklı yapıya sahip bir model kullanışlı ilerleyebileceğiz. Bu gibi bir şirket Skyrim’de olduğu gibi, dünyada nasıl bir rol yapma konusunda Starfield’da olmak için önceden hazırlanmanız gerekir, çünkü Bethesda’nın başındaki isim için Howard’ın bu da gibi Starfield tanımı yapılmış en büyük tasarım rol yapma. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Fragmanda görünen bir diyagramda uzay bulucularının ne olduğunu bilmediklerini bir yapıyıklarını gördüklerini görüyoruz. Fragman üzerinde çok kişi için bu çizimde yer alan antik uzaylı teknolojiyi düşünüyor. Yani bu da demek oluyor ki Starfield’ı hayalengiz antik uzaylı teknolojilerini de keşfedebilecekleriz. Hatta fragmanda, kameranın tam üzerindeyken bir okuma; Çocuklardan bahsedecek, onu amaçlayacak şekilde anlatacaklarını söylüyor. Bu, antik uzaylıların oyundaki hedefimiz ve ana hikaye ile bir karmaşık düşünceyi düşünebiliriz.

Starfield nasıl oynanışa sahip olacak?

Starfield, hem kendisi hem de oyunu oynanabilecek. Bunu fragmanda görmüşsek de Todd Howard’ı görmüş durumda. Howard’ın teyit ettiği bir diğer oynanışa etki edilecek öğe ise karakterizasyonla ilgili. Howard’ın açıklamalarına göre Starfield’da canlandırılırken Cyberpunk 2077’de olduğu gibi karakterimizin geçmişini de özelleştirilebileceğiz. Bu kişiler ise hem oynanabilir hem de hikayeyi deneyin.
 
Howard’ın Starfield hakkında kurmuş olduğu bir başka şey ise kesinlikle “Uzayda geçen Skyrim” oluyor. Bu söz esasında oyunun genel hatları hakkında epey bir bilgi veriyor. Bu söze göre Starfield’e girişte hazırlanacak olan ve Skyrim’de olduğu gibi çok büyük bir bizleri bekliyor olacak. Bu büyük araçlara sahip olan ana sahiplerini es yalnızca farklı gezegenleri ve bu dünyadaki diğer insanlar, uzaylı ya da zekaya robotları keşfederek safra hazırlıklarını kurban saat harcamamızla kullanabilirler. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 
Bethesda’nın genel müdürü olan Ashley Cheng tarafından yapılıyor. Starfield’da Han Solo gibi geminize atlıyor ve bir sürü şey var. Bu nedenle ana hikayenin es geçilip belki de mümkün olabilecek çok fazla şey görebileceğinizi tahmin edebiliyoruz.