Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Battlefield 2042 Yeni Mod “Battlefield Portal” Sızdırıldı; Geçmiş BF Oyunlarından İçerik Sunacak

EA Play Live birkaç saat uzakta olsa da, büyük Battlefield 2042 yeni mod açıklaması fotoğrafı duyurudan önce sızdırılmış gibi görünüyor! Bu yeni modun adı “Battlefield Portal” ve oyunculara Battlefield 1942, Bad Company 2 ve Battlefield 3 gibi eski Battlefield oyunlarının içeriğine erişim sağlayacak!
Ripple Effect Studios tarafından üstünde çalışılan bu yeni mod, oyuncuların direk olarak oyundan oynayabilecekleri kendi özel oyun modlarını oluşturup paylaşabilecekleri, oldukça özelleştirilebilir, topluluk odaklı bir deneyimdir. Ana Battlefield Portal menüsü üç seçeneğe sahip olacak: biri DICE tarafından oluşturulan deneyimler için, ikincisi DICE tarafından küratörlüğünde dönen topluluk odaklı modlar için ve ardından editörün kendisi.

Bu Battlefield Portalı, yukarda bahsedilen üç klasik oyundan (BF 1942, BC2, BF3) belirli silahlar, araçlar ve cihazlarla içerik içerir, Portal ayrıca BF3’ten Caspian Border ve Noshar Canals, Battle of BF1942’den Bulge ve El Alamein ve BC2’den Arica Limanı ve Valparaiso !

Altı haritanın tamamı sıfırdan Frostbite motorunda bir kez daha oluşturuldu ve modern teknoloji ile bir kez daha tasarlandı. Harita düzenleri olabildiğince orijinallere yakın, fakat BF1942’den daha eski haritalara yıkım fiziği eklendi.

Editör için oyuncular, odaklanmak istedikleri oyun modunu seçebildiğinden (BF2042’de olmayan Rush da dahil) ve hatta her takımı “ortalama” seçeneğine sahip olduğundan, oyuncular benzeri görülmemiş bir kontrole sahip olacaklar. özel Battlefield oyunu. Diyelim ki, 2. Dünya Savaşı askerlerinin BF2042’nin Uzmanlarına karşı çıkmasını istiyorsunuz, bunu yapabilirsiniz. Bu, silahlar, aletler ve araçlar için de geçerlidir. Oyuncular bunları özelleştirebilir ve 100’den fazla seçeneği etkinleştirerek ya da devre dışı bırakarak hangilerinin kullanmak mümkündür olduğunu kontrol edebilir

Ancak DICE, araçların dengeli olmayacağını, bu sebeple doğal olarak 2. Ancak oyuncular dilerlerse ayarları değiştirebilirler (söz gelimi 2. Dünya Savaşı silahlarının hasarını arttırma vb.).

Nihai basın bülteni gönderildikten sonra daha derine ineceğimiz “Kural Editörü” gibi editör hakkında daha çok şey var (bu nedenle çok daha iyi açıklanmıştır).

Tahmin edilebileceği gibi, Battlefield Portal gerçekten de oyunun lansman sonrası canlı hizmet planlarının bir parçası . İçerik zamanla ilave edilecek ve Battlefield 2042’ye eklenen yeni içerikler Portal’da da mevcut olacak. DICE, onu şekillendirmeye yardımcı olmak için portal aracılığı ile topluluk geri bildirimlerine göz kulak olacak,

EA etkinliği sırasında ve sonrasında Battlefield Portal’da daha çok şey olacak, bu nedenle bizi izlemeye devam edin!