Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Battlefield 2042, Nvidia Ortaklığını Koruyor, DLSS Ve Reflex Gecikme Optimizasyonunu Destekleyecek

Battlefield 2042’nin “fotoğrafı grafik platformu” Nvidia’dır ve yakında çıkacak olan 128 oyunculu nişancı, “yeni nesil GeForce RTX oyun teknolojilerini” (muhteşem yansımalar olarak da bilinir), Nvidia DLSS’yi ve Nvidia Reflex gecikme optimizasyonunu destekleyecektir.

 
Battlefield 5, “RTX on mizahını ortaya çıkaran RTX vitrin oyunlarında biriydi, bu sebeple EA ve Nvidia arasında tekrar eden bir ortaklık çok büyük bir sürpriz değil. AMD kartları, BF5 performans testimizde iyi performans gösterdi, bu sebeple sahipler endişelenmemeli.
 
GeForce kart sahipleri, Nvidia’ya özgü bazı özellik desteği alır. DLSS, Nvidia’nın çok kullanılacak olan derin öğrenme teknolojisidir ve deneyimlerime göre (çoğu zaman Kontrol’de) kaliteden taviz vermeden performansı iyileştirme konusunda bir hayl iyi bir iş çıkarmaktadır.
 
Nvidia Reflex daha yeni. Geçen yıl tanıtılan bu, Valorant, Fortnite, Apex Legends ve diğer çok oyunculu atıcılar tarafından, çerçevelerin oluşturma kuyruğunda oturmaması için “GPU’yu CPU ile mükemmel bir biçimde senkronize tutarak” oluşturma gecikmesini azaltmak için kullanılacak olan bir araç takımdır. (Başka bir deyişle, farenizi nişan almak için hareket ettirdiğinizde, oluşturulan y eni görüntü, aksi halde olacağından birkaç milisaniye daha ekrana çarpmalıdır.) Ayrıca, monitör ve fareniz var ise, bazı süslü gecikme ölçüm yeteneklerine de sahiptir. Biz birkaç oyunlarda Reflex test güzel olduğunu, bu nedenle ve küçük bir giriş gecikme azalma kayıt yaptı. Ayrıca Nvidia’nın sitesinde teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 
EA, bugün diğer bazı Battlefield 2042 ortaklarını da duyurdu. Xbox Series X ve S, fotoğrafı konsollarıdır. EA, Xbox oyuncuları için henüz herhangi bir özel DLC ya ada bonus açıklamadı, bu sebeple bu şu an için sadece pazarlama amaçlı görünüyor. Resmi PC çevre birimleri ortağı Logitech’tir bu sebeple Logitech’in Lightsync LED kontrol teknolojisini destekleyecek ve “Logitech kulaklıkları için optimize edilmiş EQ ile oyun içi ses ön ayarları” içerecektir. Ve bir depolama ortağı olmadan büyük bütçeli bir oyun başlatmazsınız, değil mi? Western Digital’in WD Black markası bu onura sahiptir. (Yine de iyi SSD’ler yaparlar.)
 
Son olarak ve en önemlisi, Battlefield 2042’nin arazi aracı ortağı Polaris’tir ve “gerçek” bir Polaris Sportsman ATV, BF2042’nin yakın gelecekteki savaşında oyuncuların kullanabileceği araçlardan biri olacaktır: Diğer Polaris modelleri de görünecek gibi görünüyor. Heyecan verici şey!
 
Tamam, pek değil belki bir ATV meraklısı değilseniz, fakat çok yakında uygun BF2042 bilgilerini alacağız. EA Play Live 22 Temmuz’da gerçekleşecek ve EA, etkinlikte DICE LA’nın gizli modunu açıklayacağını söyledi. Söylentiye göre, önceki Battlefield’lardan araçları ve silahları çeken bir sandbox, ama kesin olarak hiçbir şey bilmiyoruz. Diğer gizemli mod olan Hazard Zone, Battlefield 2042’nin 22 Ekim’de yayınlanmasına daha yakın bir zamanda gösterilecek.