Aralık 1, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Assassin’s Creed Infinity Franchise yapacaklar veya bozacaklar

Ubisoft’un yaklaşmakta olan projesi Assassin’s Creed Infinity ile alakalı yeni duyurusundan güzel bir parça , “Assassin’s Creed, ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, şimdi vermiş olduğumuz kararların geleceğin olaylarını nasıl etkileyebileceğini gösterdi” . Kendim daha fazla anlaşamazdım. Bu yüzden, Infinity’nin franchise’ı temelli yapacak ya da bozacak kişi olacağına inanıyorum.

Haberleri duymadıysanız, ilk defa Ubisoft Montreal ve Quebec için yaklaşan en son Assassin’s Creed oyununda el ele tutuşacak. Bu iyi bir haber gibi görünse de, ufukta bir miktar olumsuzluk görünüyor.

“Canlı hizmet oyunu” teriminin hayranı değilseniz, Infinity hiç de umut verici bir olasılık gibi görünmeyebilir. Henüz eksiksiz olarak teyit edilmemiş olsa da, durumun böyle olabileceğine dair söylentiler var. Ve Ubisoft’un sicilini düşünürsek, açıkçası şaşırdığımı söyleyemem. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, sonu yokmuş gibi görünen zaten dolambaçlı dizi için bu yanlış yönde atılmış çok büyük bir adımdır.

Assassin’s Creed Infinity, seleflerinin ayak izlerini yakından takip etme şansına sahip. Bunda, birden çok aktiviteye sahip çok büyük bir açık dünya olmak, haritanın her yerine dağılmış durumda.

Ancak son üç bölümün Assassin’s Creed oyunundan bir Assassin’s Creed oyununun olması gerektiği kadar uzak olduğu düşünülürse, geliştiricilerin bu döngüden kurtulmaları iyi olur.

Assassin’s Creed Infinity Franchise hakkında tüm bildiklerimiz

Valhalla ve Odyssey, kaynak materyallerinden biraz fazla uzaklaşan aksiyon RPG’lerine daha çok benziyordu. Özellikle Odyssey’nin tekrarlayan yan görevler ve sizi daha da fazla parayı çöpe atmaya teşvik etmek için “zaman kazandıran” kılığında yağmacı iş uygulamaları konusundaki tutkusu ile. Valhalla daha hoşgörülüydü ama yine de şüpheli uygulamaları vardı.
Origins, köklerine en yakın olması ve onu iyi bir RPG ile dengelemesi sebebiyle açık ara en iyisiydi.
Şu an itibariyle, Infinity’nin gelişiminin ilk aşamalarında olduğunu doğruladık. Bloomberg’den birden çok tarihi ortamda geçtiğine dair söylentiler var. Beni endişelendirmeye devam etmekte olan en büyük açık dünya oyunu olma takıntısı.
İnsanların olabildiğince uzun süre oynamasını ve ödeme yapmasını sağlamak için tasarımı yapılmış bir canlı hizmet oyununa gidiyorsanız, o zaman devasa bir açık dünya oyunu şarttır. Durum böyle olacaksa, önceliklerin nerde olduğu nerdeyse açık.

Muazzam bir açık keşfedilebilir ortamın kendi bünyesinde kötü bir şey olduğuna inanmıyorum. Ancak Assassin’s Creed Infinity, sevimli karakterlerle uyumlu, daha temelli bir hikaye anlatarak ve geçmişte olduğu gibi kendini belirlemiş olduğu nerdeyse şatafatlı aksiyon RPG’sini kucaklamak yerine gizli bir oyun olarak köklerine geri dönerek kendisini daraltarak çok iyi şeyler yapabilirdi. üç oyun.

Ne yazık ki, korkularımın güçlendiği yer burası. Odyssey ve Valhalla çok iyi sattıklarından, duyurularına göre, Infinity’nin bu döngüden kurtulmasını beklemeyin.

Yeni Assassin’s Creed taksitlerinin hayranıysanız, bu sizin için iyi bir haber olabilir. Ancak oyunu ilk bölümünden beri takip eden ve serideki nerdeyse her girişi oynamış birisi olarak, Assassin’s Creed Infinity’nin pek çok eski hayran için oyunu bozacağına inanıyorum.

Hiç kimse adına konuştuğumu iddia edemem, fakat özünde ve köklerinin desteklemediği bir franchise’ın sonsuz aksiyon RPG’leri döngüsüyle bir hayli meşgulüm.