Aralık 3, 2021

TeknikolojiMan

Türkiye'nin en güncel Teknoloji ve Haber sitesi

Activision, Oyunlardaki Olan Hataları Daha Kolay Düzeltebilecek Bir Buluşa İmza Attı

 Activision’ın patenti düşünülerek, özel tesis edilecek kontrolcüler ve onlara takılacak olan oyunlar otomatik bir ünite test edilecek. Bu patent sayesinde oyun geliştiricilerin işleri çok daha kolaylaşmış olacak.

 
Oyunlarda favori ve problem çözme bir şekilde zor olabilir.
Bir oyun ne iyi olacaksa kesin kadar küçük bulundurur. Bu durum ise genel olarak ilk günle ilgili gelişmelerle ilgili güncellemeler ile düzeltilir. Özellikle genel olarak ortaya çıkan Cyberpunk 2077’nin çok fazla hata içermesi içinde olanlar, olanlar olan oyunları ağır bitlere sahip.
 
Activision tarafından lisans ortaya çıkan patente oyun işletmesi, özel olarak programlanmış kontrolcüler nedeniyle kesin olarak bir kez daha büyütecek. Örnek vermek için x oyundaki bir, belirli bir tuş takımı veya özel bir durum kontrolcü sizin için mükemmel hem hata geliştiricinin hem test ekibinin işini kolaylaştıracak. Bu sistem için yapılacak çok sayıda yapılması zor olan ve belki de çok sayıda oyuncu olabileceği senaryoları bir kez de de iyi olabileceği ihtimali bulabilecek.
 
Patentte faydalı bir kullanıcı özelliği ise bu kontrollere alınacak özel mikroçipler sayesinde tek bir kontrolcü anda bir çok makinedeki oyunu kontrol etme şansı. Bu sayede tek bir özel kumanda ile belki de farklı senaryo senaryoda denenebilecek. Bu mikroçipler hem de komutları gönderemeyecekleri için “Doğru tuşa doğru bir basma” gibi bir sorun olmayacak.
 
Bazı oyun imalatçılarını projede kullanmak için üretimden çıkabiliyordu. Bu teknoloji için yeterli donanım donanımı ile belki de aylarca uygun donanım donanımı tamamlanabilir.
 
Özellikle son zamanlarda oyunlara farklı mekaniklerin üretimi ve damda oyunlarda geliştirme olarak, oyun geliştiricilerinin hata testlerini zorlaştırıyor. Activision bu patent ile oyun sektöründeki çok büyük bir tasarım ürünü